Najlepšia Austria Lotto Lotéria v 2023/2024

Rakúšania hrajú množstvo národných lotérií a celoeurópskych Euromiliónov, ale zďaleka najobľúbenejšou domácou lotériou je Austria Lotto známa ako Lotto 6/45. Ako už názov napovedá, vyžaduje, aby si hráči vybrali 6 zo 45 čísel na žrebovaní dvakrát týždenne v stredu a nedeľu, čo stojí len 1,2 eura.

Má minimálny jackpot 1,5 milióna eur, ktorý sa môže pretáčať neobmedzene veľakrát, a najvyšší vyplatený jackpot bol 14,9 milióna eur v roku 2018. Hráči majú tiež možnosť pridať 2 sekundárne hry, ak si to želajú.

Najlepšia Austria Lotto Lotéria v 2023/2024
Kde kúpiť lístky na rakúske loto?
Kde kúpiť lístky na rakúske loto?

Kde kúpiť lístky na rakúske loto?

Ako si kúpiť tiket na rakúsku lotériu je jednoduché, pretože lístky na rakúsku lotériu si môžete kúpiť osobne, online alebo cez mobilnú aplikáciu. S viac ako 5 000 licencovanými lotériovými agentmi rozšírené po celom Rakúsku, hráči v krajine vedia, ako si ľahko kúpiť lístok na rakúske loto u predajcu v okolí.

Prípadne sa Rakúšania môžu zaregistrovať a hrať na win2day.at na kúpiť žreb online. Lotto 6/45 je k dispozícii aj ako aplikácia, v ktorej sa po nákupe vystaví elektronická účtenka. Hráči z iných krajín môžu hrať Lotto 6/45 online prostredníctvom webovej stránky tretej strany.

Kde kúpiť lístky na rakúske loto?
História rakúskeho lotto

História rakúskeho lotto

V Rakúsku má hazard stáročia históriu, pričom prvou lotériou bola lotéria Genova v roku 1751. Lotérie pôvodne prevádzkovala súkromná spoločnosť, ale neskôr ich prevzala vláda. Lotérie sú jedinou formou hazardných hier v Rakúsku, ktorá bola vždy legálna, na rozdiel od iných foriem hazardných hier, ktoré sa striedali medzi legálnym a nelegálnym statusom.

Hoci lotérie boli vždy legálne, regulované boli až v roku 1986 prijatím rakúskeho zákona o hazardných hrách (GspG). Účelom bolo dohliadať na odvetvie, aby sa zabezpečilo, že všetky lotérie fungujú spravodlivo. Bola založená rakúska lotériová spoločnosť Toto (neskôr sa v roku 1991 zmenila na rakúsku lotériovú spoločnosť) a získala zákonné práva prevádzkovať lotérie v Rakúsku.

Lotto 6/45 bolo jednou z piatich lotérií, ktoré v roku 1986 založil štát. Lotto 6/45 sa pôvodne hralo raz týždenne, no pre svoju obľúbenosť sa začalo prevádzkovať dvakrát týždenne.

Formát hry zostal od začiatku rovnaký. Zaujímavosťou je, že v roku 1990 bola udelená jediná licencia na vydanie rakúskej lotériovej spoločnosti (Osterreichische Lotterien), čím sa prevádzkovanie rakúskych lotérií stalo dodnes štátnym monopolom.

História rakúskeho lotto
Je rakúske loto legálne?

Je rakúske loto legálne?

Lotérie boli v Rakúsku vždy legálne a sú regulované štátnymi rakúskymi lotériami na základe rakúskeho zákona o hazardných hrách z roku 1986. Hráči v Rakúsku musia mať 18 alebo viac rokov, aby mohli legálne hrať lotériu v Rakúsku.

Na hranie lotérie online na jedinej licencovanej rakúskej lotériovej stránke win2day.at je tiež potrebné mať bydlisko v Rakúsku a mať rakúsky bankový účet. Hráči mimo Rakúska môžu hrať legálne tak, že si zakúpia lotériový tiket online prostredníctvom agenta tretej strany.

Je rakúske loto legálne?
Ako hrať Austria Lotto

Ako hrať Austria Lotto

Lotto 6/45 sa žrebuje dvakrát týždenne v stredu a nedeľu vo Viedni, hlavnom meste Rakúska. Hráči si jednoducho vyberú 6 čísel zo skupiny 1-45 čísel.

Či už hráte s fyzickým alebo virtuálnym tiketom, hráčom sa zobrazí mriežka čísel 1-45, kde hráči musia zaškrtnúť políčka zvolených čísel. V deň žrebovania sa z bubna vyžrebuje 6 loptičiek, pričom jedna loptička navyše funguje ako bonusová loptička. Ak sa hráči zhodujú so všetkými prvými 6 číslami, vyhrávajú jackpot.

Existujú dve sekundárne hry, ktoré možno pridať k tiketu jednoduchým začiarknutím políčok Joker a Lotto Plus, aby ste získali viac príležitostí na výhru. Lotto Plus umožňuje hráčom hrať rovnakých 6 čísel znova v ďalšom žrebovaní, ale s č žrebovanie bonusovej loptičky.

Za príplatok 0,50 eura a možnosť vyhrať až 150 000 eur vyhrajú hráči cenu, ak sa zhodujú aspoň s 3 číslami. Pre hru Joker si hráči nemusia vyberať žiadne čísla, pretože 6-miestne sériové číslo lotto tiketu funguje ako hráčove čísla. Aby hráči vyhrali hru Joker, musia mať všetkých 6 čísel v správnom poradí.

Ako hrať Austria Lotto
Aké sú šance na výhru v rakúskom lotte?

Aké sú šance na výhru v rakúskom lotte?

Či už hráči hrajú Lotto 6/45 osobne alebo ako online lotériu, v porovnaní s inými národnými lotériami sú šance veľmi priaznivé. Celková šanca na výhru ceny v jednej z 8 úrovní tejto lotérie je 1 ku 12.

Pravdepodobnosť výhry jackpotu je 1 ku 8 145 060, čo je veľmi dobré v porovnaní s Euromilióny s kurzom 1 ku takmer 140 miliónom. Je zrejmé, že jackpot je oveľa vyšší pre Euromilióny a lístky stoja viac.

Cena druhej úrovne vyžaduje zhodných 5 loptičiek a bonusovú loptičku s oveľa lepším kurzom 1 ku 1 357 510, aby ste vyhrali 5/6 cifernú sumu. Šance sa znižujú, keď úroveň cien klesá. Najnižšia úroveň cien vyžaduje, aby sa bonusová loptička spojila s kurzom 1 ku 16, aby sa vám vrátila cena tiketu.

Aké sú šance na výhru v rakúskom lotte?
Možnosti výplaty, ak hru vyhráte

Možnosti výplaty, ak hru vyhráte

Všetky ceny je potrebné uplatniť do 3 rokov od víťazného žrebovania, čo predstavuje najdlhšie obdobie na získanie ceny na svete. Výhry vo výške 1 000 eur alebo menej si môžete nárokovať od licencovaných predajcov lotérií, ktorí sa nachádzajú po celej krajine.

Výhry medzi 1 000 a 80 000 EUR budú vyžadovať, aby víťaz vyplnil formulár žiadosti a potom počkal 4 týždne na prijatie platby. Výhry nad 80 000 eur je potrebné vyzdvihnúť osobne na zákazníckom servise rakúskych lotérií vo Viedni. Všetky výhry sa vyplácajú ako jednorazové sumy bez dostupných anuít.

Lotto 6/45 je jednou z najlepších online lotérií, pretože všetky výhry sú oslobodené od dane. Hráči z iných krajín by si však mali overiť, či bude daň splatná v ich vlastnej krajine, ak vyhrajú cenu. Online hráči automaticky dostanú výhry na svoj online lotériový účet alebo priamo na svoj bankový účet v závislosti od sumy a budú informovaní e-mailom.

Možnosti výplaty, ak hru vyhráte
Tipy a triky hrať Austria Lotto

Tipy a triky hrať Austria Lotto

Všetci hráči na alebo offline môžu zvýšiť svoje šance na výhru zakúpením viac lístkov, hraním ako súčasť syndikátu a hraním 2 sekundárnych hier. Nákup viacerých tiketov samozrejme dáva hráčovi lepšie šance na výhru jednoducho preto, že hrá s viacerými číselnými kombináciami.

Hra so syndikátom umožňuje členom syndikátu kúpiť si oveľa viac tiketov, ako by hrali ako jednotlivci, čo má za následok ešte lepšie šance na výhru. Hranie 2 sekundárnych hier dáva viac šancí na výhru a len za relatívne malú sumu peňazí navyše.

Online hráči môžu skutočne zvýšiť svoje šance na výhru umiestnením kombinovanej alebo systémovej stávky. To znamená vybrať si až 12 čísel namiesto bežných 6 čísel. Tieto extra čísla budú mať za následok viac hier, pretože sa budú hrať všetky možné kombinácie 12 čísel. Viac hier sa štatisticky rovná viac šancí na výhru, takže peniaze navyše môžu stáť za to.

Online hráči môžu tiež ťažiť z predplatného s ich online lotériou. Pomôže to hráčovi zadať ľubovoľné množstvo žrebov počas určeného časového obdobia, čím sa zabezpečí, že hráč nezabudne hrať lotériu.

Tipy a triky hrať Austria Lotto