Najlepšia Canada Lotto Lotéria v 2023/2024

Aby hráči mohli hrať online lotérie v Kanade, musia mať aspoň 18 rokov. Quick Draw na druhej strane vyžaduje, aby hráči mali aspoň 21 rokov. Na lístky do Canada Lotto a online výhry sa vzťahujú štátne aj federálne dane. Ľudia, ktorí žijú v Kanade, musia platiť ďalšiu vrstvu miestnych daní. Lotto Max a Lotto 6/49 sú dva z najpopulárnejších online lotériových lístkov v Kanade. Prvýkrát v Kanade dal Lotto 6/49 hráčom možnosť vybrať si čísla, ktoré chcú vyžrebovať.

Umožniť kanadským hráčom vybrať si vlastné čísla je dobrý nápad, pretože mnohí z nich majú povery. Systém Smartplay Halogen II spoločnosti Interprovincial Lottery Corporation žrebuje výhercov online lotérie dvakrát týždenne, v stredu a sobotu.

Najlepšia Canada Lotto Lotéria v 2023/2024
Kde si môžem kúpiť lístky na Kanadskú lotériu?
Kde si môžem kúpiť lístky na Kanadskú lotériu?

Kde si môžem kúpiť lístky na Kanadskú lotériu?

Lotto Max nahradilo Super 7 v roku 2009. Výsledkom je, že Lotto Max prekonalo Lotto 6/49 v popularite Kanada z dôvodu vyššej hodnoty jeho cien. Vo východných a západných provinciách Kanady sa konajú menšie kanadské lotérie.

Kanadskí hráči lotérie si teraz môžu kúpiť svoje tikety online na jackpoty Lotto Max a Lotto 6/49. Pravidlá sú však rovnaké a proces je jednoduchý. Platí rovnaké vekové obmedzenie ako pri kúpe vstupenky na účasť. Vklad peňazí na online lotériové účty hráčov je možný po dokončení procesu registrácie.

Hráči si môžu kúpiť vstupenky online a nechať si zaslať digitálnu kópiu e-mailom. Fyzický lístok sa môže stratiť, takže online nákup je bezpečnejšou a efektívnejšou možnosťou. Hráči sú informovaní e-mailom, ak niečo vyhrali v žrebovaní. Ďalšou časovou výhodou hrania kanadskej lotérie online je kontrola výsledkov bez toho, aby ste museli vychádzať z domu.

Kde si môžem kúpiť lístky na Kanadskú lotériu?
História kanadského lotto

História kanadského lotto

Kanada v prvých rokoch zaviedla lotérie na získanie financií na verejné práce. Vláda nemala dostatočné prostriedky na financovanie vecí, ako je výstavba ciest a mostov, ako mladá krajina bez skutočných príjmov.

Provincie by požiadali svoj zákonodarný orgán o povolenie prevádzkovať lotériu, aby zbierali prostriedky na dobrý účel. Výsledkom bolo, že lotéria bola prvýkrát použitá na financovanie verejných prác. Quebec aj Manitoba začali s lotériovými hrami rok po novelizácii Trestného zákona v roku 1970. Loto-Quebec bola prvou organizáciou v Kanade, ktorá spravovala lotériové aktivity. Ostatné provincie rýchlo nasledovali príklad a založili lotérie na doplnenie príjmov provinčnej vlády.

Prvá národná lotéria v Kanade sa konala v roku 1974, po ktorej provincie založili svoje vlastné lotérie a začali organizovať menšie žrebovania lotérií. Kanadská olympijská lotéria bola založená s cieľom získať finančné prostriedky na olympijské hry v Montreale v roku 1976. Táto lotéria sa neskôr premenovala na Lotto-Canada a použila sa na financovanie budúcich olympijských hier a národných projektov.

História kanadského lotto
Je kanadské loto legálne?

Je kanadské loto legálne?

Lotérie sú v Kanade legálne. Na Atlantic 49 je jackpot 1 000 000 $ (pevný). Táto kategória zahŕňa súťaže, ktoré udeľujú ceny prostredníctvom náhodného žrebovania, herných kariet alebo balíčkov, ktoré obsahujú obe hry.

Najmä hry online lotérie, sa v priebehu času stala oblasťou záujmu kanadskej vlády. V roku 1969 sa zmenil Trestný zákon, aby sa špeciálne projekty mohli hradiť z peňazí z provinčných a federálnych lotérií.

Je kanadské loto legálne?
Ako hrať Kanadské Lotto

Ako hrať Kanadské Lotto

  • Majitelia tiketu Lotto 6/49 si pri kúpe tiketu môžu vybrať šesť čísel zo skupiny 1-49. Aby hráč vyhral jackpot, musí sa všetkých šesť vyžrebovaných čísel zhodovať s číslami tiketu. Aby hráč vyhral vedľajšiu cenu, musí zhodovať päť zo šiestich hlavných čísel spolu s bonusovým číslom.

  • Lotto Max Sedem číslic v rozsahu od 1 do 49 je vybraných náhodne. Ak hráč správne uhádne všetkých sedem vyžrebovaných čísel, vyhráva jackpot. Existujú aj ceny „MaxMillions“ vo výške 1 milión $, ktoré sa presúvajú dovtedy, kým sa nevyhrajú v žrebovaní Lotto Max.

Ako hrať Kanadské Lotto
Aké sú šance na výhru v kanadskom Lotte?

Aké sú šance na výhru v kanadskom Lotte?

Hráči majú šancu 1 ku 14 miliónom vyhrať Lotto 6/49. Na prvý pohľad dosť pochmúrne, ale oveľa spravodlivejšie ako mnohé iné lotérie. Pravdepodobnosť získania jackpotu Mega Millions je napríklad 1 ku 176 miliónom. Niektoré lotérie ako Quebec Banco Special (1 zo 4 miliónov) sú však oveľa spravodlivejšie. Obrovská cena, ktorú možno vyhrať v 6/49, ho však robí atraktívnejším.

Keď bolo prvýkrát predstavené Lotto 6/49 a pred Lotto Max, jackpoty len zriedka prekročili 10 miliónov dolárov, ale všetko sa teraz zmenilo. Lotto Max je najobľúbenejšia online lotéria v Kanade. Má týždenné tržby viac ako 10 miliónov dolárov.

Aké sú šance na výhru v kanadskom Lotte?
Ceny za jackpot

Ceny za jackpot

Zatiaľ čo lístky Power Ball v kanadskom Lotto online prevyšujú jackpot Lotto Max, vzhľadom na malú populáciu je to stále obrovská suma, ako sa to stalo niekoľkokrát za posledných niekoľko rokov. Od roku 2017 má Lotto Max strop 60 miliónov dolárov pre každý jeden jackpot. Všetky peniaze nad tento strop sa stávajú súčasťou cien „MaxMillion“. Najväčší výherný tiket v histórii kanadskej online lotérie bol v roku 2015 64 miliónov dolárov.

Kanadská online lotéria ponúka okrem hlavnej ceny aj množstvo zaujímavých vedľajších cien. Zhoda piatich čísel plus bonusových čísel v Lote 6/49 vedie k výplate 6% z celkovej použitej sumy.

5-percentný podiel z celkového banku získa hráč, ktorý správne uhádne všetkých päť čísel. Hráči dostanú späť 0,5 % zo svojho vkladu, ak získajú štyri správne čísla. Hráči, ktorí sa zhodujú s tromi číslami a bonus čísla dostanú 10 USD, zatiaľ čo tí, ktorí zodpovedajú dvom číslam a bonusovým číslam, dostanú bonus 5 USD. Keď sa zhodujú dve čísla, hráč dostane voľnú hru.

Ceny za jackpot
Tipy a triky, ako hrať Kanadské loto

Tipy a triky, ako hrať Kanadské loto

Nepárne-párne čísla online lotérie sú dobrou stávkou

Tri nepárne čísla sú pred štyrmi párnymi. Vyberte párnu/nepárnu kombináciu čísel pre jednu položku Lotto Max. Len asi 1 % prípadov sú vyžrebované všetky nepárne alebo všetky párne čísla.

Zahrajte tri vysoké-štyri-nízke alebo štyri vysoké-tri-nízke čísla

Dolnú a hornú polovicu daného poľa čísel môžu hráči rozdeliť na dve polovice. V hre 49 čísel, ako je Lotto Max Canada, číslice 1-25 spadajú do spodnej polovice, zatiaľ čo čísla 26-49 idú do hornej polovice. Iba v 1% prípadov sa objavia všetky vysoké alebo všetky nízke čísla. Najlepšia kombinácia je buď 3/4 alebo 4/3. To znamená tri vrcholy a štyri doliny, alebo štyri vrcholy a tri nížiny. Približne 56 % všetkých kresieb má zhluky výherných čísel, ktoré zobrazujú tieto vzory.

Zoskupovanie čísel v lotérii online

Mnohí hráči si všimnú, že pri pohľade na zoznam minulých výherných čísel v Lotto Max alebo na čísla inej lotérie chýbajú niektoré zo skupín čísel. Napríklad v číselnom poradí 5-14-17-32-38-42-45 neexistujú 20-ky. Hráči môžu mať prospech z toho, že budú sledovať a študovať počet skupín vo svojich balíčkoch.

Tipy a triky, ako hrať Kanadské loto