Najlepšia Extra 5 Lottery v 2023

V priebehu rokov Grécko spustilo širokú škálu národných lotériových hier. Tie najlepšie bývajú jednoduché s lákavými jackpotmi. Vyniká najmä lotéria Extra 5. Hráči si pre každé žrebovanie vyberú päťcifernú kombináciu. Ak vyhrajú, celková výplata môže byť až 500 000 EUR.

Žrebovanie prebieha každý deň. To dáva hráčom veľa príležitostí na zakúpenie tiketu. Hlavnou nevýhodou je nedostatok online možností, pokiaľ ide o výber čísel alebo nárokovanie si odmeny. To nezabránilo lotérii Extra 5 v prosperite od jej vzniku v roku 2002.

Kde kúpiť lístky Lotéria Extra 5
Kde kúpiť lístky Lotéria Extra 5

Kde kúpiť lístky Lotéria Extra 5

Prvým krokom k tomu, aby ste si túto hru užili, je vedieť, ako si kúpiť žreb do lotérie Extra 5. Momentálne nie je vyhradená k dispozícii online aplikácia. Z tohto dôvodu je potrebné návliečku zakúpiť staromódnym spôsobom.

V celom Grécku existuje množstvo predajných miest pre hry OPAP. Na ich oficiálnej stránke je dokonca aj sekcia na vyhľadávanie obchodov. Hráčom to uľahčí nájsť ho vo svojom okolí.

V pridruženej predajni OPAP si osoba môže vybrať svoje čísla a zakúpiť žreb do lotérie Extra 5. Nie je možné získať digitálnu kópiu. Preto je dôležité, aby bol papierový lístok v bezpečí. Vyberať si čísla v kamennej prevádzke sa môže zdať zastarané. Stále je však pomerne bežné pre hazardné hry v Grécku.

Kde kúpiť lístky Lotéria Extra 5
História extra 5 lotérie

História extra 5 lotérie

História tejto hry má spojenie s športové stávkovanie. Počas 50. rokov 20. storočia existovalo národné úsilie o zlepšenie infraštruktúry pre tento typ stávkovania. Čoskoro bol zriadený Generálny sekretariát pre šport. V roku 1958 začala nad všetkými operáciami súvisiacimi s hazardnými hrami dohliadať nová súkromná právnická osoba OPAP. Dlhé roky sa hlavný dôraz kládol na futbal.

OPAP však nakoniec začal vytvárať lotériové hry pre širokú verejnosť. LOTTO bolo spustené v roku 1990 a stalo sa veľkým úspechom. Nový dopyt po väčšom rôzne online lotériové hry nabral na obrátkach. OPAP experimentoval s rôznymi.

SUPER 3 aj EXTRA 5 boli k dispozícii 25. novembra 2002. Príchod internetu umožnil hráčom kontrolovať výsledky EXTRA 5 online.

História extra 5 lotérie
Je lotéria Extra 5 legálna?

Je lotéria Extra 5 legálna?

Všetky hazardné hry poskytované OPAP sú v Grécku úplne legálne. Občania musia mať 18 a viac rokov, aby si mohli kúpiť lístok. Je to komplikovanejšia situácia pre ľudí v zámorí, ktorí dúfajú, že budú hrať prostredníctvom online náhrady.

V roku 2011 Európsky súdny dvor rozhodol, že monopolný charakter OPAP ho robí nezlučiteľným s právom EÚ. V dôsledku toho je najlepšie, aby Extra 5 hrali iba grécki štátni príslušníci.

Ak sa vyžrebujú čísla danej osoby, jej výhry môžu byť zdanené. Sadzba dane sa začína pri výplatách v celkovej výške 100 EUR. Zvyšuje sa v závislosti od veľkosti jackpotu. Hráči, ktorí vyhrajú viac ako 2 500 EUR, sú zo zákona povinní zaplatiť 20 % daň. Tieto pravidlá nadobudli účinnosť v septembri 2022. Okrem toho má OPAP politiku anonymity pre víťazov prvej ceny.

Je lotéria Extra 5 legálna?
Ako hrať extra 5 lotériu

Ako hrať extra 5 lotériu

Táto grécka lotéria je veľmi obľúbená vďaka svojej pravidelnosti a jednoduchosti. Žrebovanie prebieha každý deň o 15:00 (aténskeho času). Hráči si môžu vybrať svoje čísla u ktoréhokoľvek autorizovaného predajcu OPAP.

Musia si vybrať aspoň päť. Tie sa pohybujú od 1 do 35. Ak si hráč nechce vyberať číslice sám, môže použiť stroj Quick Pick. Náhodne im vygeneruje sekvenciu.

Potom je čas vybrať si množstvo peňazí, ktoré chcete staviť v každom žrebovaní. Ak vyberiete viacero možností, tieto budú fungovať kumulatívne. Minimálnu sumu je možné staviť nevyplnením násobiteľa na tikete. Najnižšia hodnota stĺpca je 0,50 €.

Viacnásobné výbery umožňujú hráčovi zúčastniť sa budúcich žrebovaní. To je užitočné pre ľudí, ktorí chcú len jeden lístok. Ak chcete vyhrať cenu najvyššej úrovne, musíte vyžrebovať všetky čísla.

Hráči, ktorým sa podarí predpovedať štyri alebo tri čísla, môžu vyhrať nižšiu cenu. The výsledky možno nájsť na oficiálnej online stránke OPAP. Žrebovanie je dokonca možné sledovať naživo.

Ako hrať extra 5 lotériu
Pravdepodobnosť výhry extra 5 lotérie

Pravdepodobnosť výhry extra 5 lotérie

Existuje množstvo faktorov, ktoré môžu ovplyvniť kurzy pre národné lotérie. To zahŕňa počet číslic v žrebovaní a frekvenciu hráčov. Ak lotériovú hru hrá online veľký počet ľudí, môže to výrazne zmeniť šance na výhru.

Keďže Extra 5 sa priamo zameriava na gréckych občanov, nebude to problém. Všetci držitelia lístkov budú dúfať, že vyhrajú prvú cenu. Pravdepodobnosť, že sa to stane, je jedna ku 324 632. Vďaka tomu je oveľa lákavejšia ako podobná konkurencia online alebo národné lotériové hry.

Napríklad šanca na výhru gréckeho žolíka je jedna ku 24 435 180. Medzitým majú hráči 1 ku 13 983 816 výhry jackpotu v gréckom Lotte. Preto, ak hráči hľadajú hru s najlepšími možnými šancami, potom je Extra 5 vhodnou voľbou.

Pravdepodobnosť výhry extra 5 lotérie
Možnosti výplaty pre extra 5 výhercov

Možnosti výplaty pre extra 5 výhercov

Tí, ktorí hrajú extra 5 lotériu, by nemali očakávať žiadne možnosti online výplaty. Namiesto toho si musia nárokovať svoje výhry v obchode OPAP alebo autorizovanej banke. Poškodené alebo stratené vstupenky nebudú považované za platné. Preto je dôležité, aby boli v bezpečí.

Ak osoba vyhrá cenu nižšej úrovne, výplata sa bude pohybovať medzi 5 a 125 EUR. Najvyšší jackpot nepresahuje 500 000 €.

Hráči, ktorí majú to šťastie vyhrať túto sumu, zistia, že proces reklamácie je komplikovanejší. Namiesto obchodu musia priniesť lístok do kancelárií OPAP v Aténach. Na vyplatenie peňazí je tiež možné najať si právnika.

Príležitostne príde viac ako desať ľudí s cenným lístkom prvého stupňa. Pri týchto príležitostiach sa rozdelí 500 000 EUR v akciách. Suma peňazí pridelená každému hráčovi bude závisieť od toho, koľko ľudí sa uchádza o konkrétne žrebovanie.

Možnosti výplaty pre extra 5 výhercov
Tipy a triky, ako hrať extra 5 lotériu

Tipy a triky, ako hrať extra 5 lotériu

  • Extra 5 lotéria je hazardná hra. Pre hráčov je nemožné predpovedať presnú kombináciu nasledujúceho žrebovania.
  • Na druhej strane by mohli zvýšiť svoje šance tým, že sa vyhnú určitým vzorcom čísel. Je nerozumné zvoliť kombináciu, ktorá už bola v minulosti nakreslená. Pravdepodobnosť, že sa bude opakovať rovnaká sekvencia, je prakticky nemožná.
  • Hráči by si nemali vyberať päť po sebe idúcich čísel v poradí. Namiesto toho je lepšie ísť po číslach, ktoré patria do rôznych skupín. Niektorí ľudia radi hrajú násobky. 5-10-15-20-25 je jedným z bežných príkladov. Prípadne môžu vybrať čísla, ktoré končia rovnakou číslicou, napríklad 3-13-23-33.
  • Tieto typy stratégií v skutočnosti znižujú šance na výhru. Pri kúpe extra 5 lotériového tiketu je dôležité pamätať na to, že rôzne kombinácie majú tendenciu robiť lepšie.
  • Hráč nemusí rozhodnúť o kombinácii sám. Namiesto toho sa môžu rozhodnúť pripojiť sa k lotériovému syndikátu. Ide o skupiny ľudí, ktorí spájajú svoje peniaze.
  • Svoj počet zvažujú strategicky. Ak sa jednému z nich podarí vyhrať extra 5 lotériu, potom sa jackpot rozdelí medzi všetkých členov syndikátu.
Tipy a triky, ako hrať extra 5 lotériu