Najlepšia French Lotto Lotéria v 2023/2024

Túto lotériu, ktorá bola založená v 70. rokoch minulého storočia, prevádzkuje francúzska vláda. Od roku 2018 je však polovica z nich zverejnená, aby sa zvýšila konkurencia. Víťazi hlavných cien (zhodujúcich sa 5 + 1 čísla) majú garantované minimálne dva milióny eur. Ak nie sú žiadni výhercovia, suma sa zvýši o jeden milión eur, výsledkom čoho je jackpot, ktorý možno nazbierať až za 34 žrebovaní. Ak sa po týchto 34 žrebovaniach nenájde nástupca, nazbierané peniaze sa rozdelia medzi nižšie kategórie uvedené v nasledujúcom žrebovaní.

Lístok lotérie je možné zakúpiť online. Lístky na francúzske Lotto online stoja 2,20 eura za líniu a hráči si môžu kúpiť lístky osobne v autorizovanom obchode alebo online. Jackpoty vo francúzskom Lotte začínajú na dvoch miliónoch eur.

Najlepšia French Lotto Lotéria v 2023/2024
Kde kúpiť lístky na francúzske loto?
Kde kúpiť lístky na francúzske loto?

Kde kúpiť lístky na francúzske loto?

Keď v zápase 5 plus číslo šance nenájde víťaza, cena sa presunie do ďalšieho žrebovania a narastie o jeden milión eur. Tieto ceny sa môžu posunúť nahor maximálne o 34 žrebovaní za sebou. Potom, ak stále neexistuje výherca ceny, jackpotová cena sa stiahne nadol a rozdelí sa medzi účastníkov v nasledujúcej výhernej úrovni odmeny.

Lístok lotérie je možné zakúpiť online. Lístky na francúzske Lotto online stoja 2,20 eura za líniu a hráči si môžu lístky kúpiť osobne v autorizovanom obchode alebo online. Jackpoty vo francúzskom Lotte začínajú na dvoch miliónoch eur. Keď v zápase 5 plus číslo šance nenájde víťaza, cena sa presunie do ďalšieho žrebovania a narastie o jeden milión eur.

Tieto ceny sa môžu posunúť nahor maximálne o 34 žrebovaní za sebou. Potom, ak stále neexistuje výherca ceny, jackpotová cena sa stiahne nadol a rozdelí sa medzi účastníkov v nasledujúcej výhernej úrovni odmeny.

Okrem jackpotu je tu ešte osem ďalších výherných kombinácií online lotéria. Pomocou nich hráči získavajú odmeny výberom zodpovedajúceho čísla šance. Väčšina cien je pari-mutuel, čo znamená, že sa menia od žrebovania k žrebovaniu v závislosti od počtu predaných lístkov a výhercov. Za úder čísla Šanca jednou z hlavných loptičiek sa však udeľuje súprava 2,20 €.

Kde kúpiť lístky na francúzske loto?
História francúzskeho lotta

História francúzskeho lotta

Francúzska národná lotéria, bežne nazývaná jednoducho ako Loto, prvýkrát začala svoju činnosť v roku 1976. Žrebovanie francúzskeho lotéria prebieha každú sobotu, pondelok a stredu. Jednotlivci si musia vybrať päť číslic v rozsahu od 1 do 49 a Šancové číslo od 1 do 10. Držiteľ tiketu, ktorý zhoduje všetkých päť čísel plus Šancové číslo, vyhráva.

História francúzskeho lotta
Je francúzske loto legálne?

Je francúzske loto legálne?

Francúzska lotéria je legálna. Vzhľadom na svoju históriu je len logické, že hazardné hry sú vo Francúzsku legálne, a to online aj kamenné. Niektoré z najstarších hazardných podnikov možno nájsť na francúzskej pôde a doteraz odviedli skvelú prácu pri udržaní tohto odvetvia pri živote.

Zákony o hazardných hrách prešli časom určitými revíziami. Hracie automaty boli nejaký čas mimo zákon, kým boli v roku 1988 obnovené. Krajine trvalo dlho, kým povolili hazardné hry na internete, no napokon sa tak stalo v roku 2010. Francúzski hráči majú na to v úmysle široké možnosti hazardných hier.

Vo Francúzsku bol zákonný vek pre hazardné hry 21 rokov až do roku 1987, kedy bol znížený na 18. Ľudia, ktorí boli trestne potrestaní a sudcovia im zakázali vstup do hazardných hier, ľudia, ktorých správanie môže narúšať herné aktivity, a tí, ktorí sa dobrovoľne zaradili sami patria medzi tých, ktorí majú zakázanú účasť na hazardných hrách. Posledná skupina má tri roky na to, aby sa vyškrtla zo zoznamu zákazov.

Je francúzske loto legálne?
Ako hrať francúzske loto

Ako hrať francúzske loto

Jednotlivci nie sú obmedzení iba na päť číslic a bonusové číslo; človek si môže vybrať viac. Každé ďalšie číslo sa účtuje samostatne, no zadanie viacerých čísel do jedného žrebovania zvyšuje šancu človeka na výhru. Systémová stávka je názov pre tento typ stávky.

Ďalšie čísla sa vytvárajú automaticky ako súčasť tejto funkcie, aby sa vytvorili všetky možné kombinácie. Vo francúzskej lotérii si jednotlivci musia vybrať šesť čísel (5 + 1). Keď hráči vsadia na Systém 7, systém Lottoland vygeneruje všetky mysliteľné šesťciferné kombinácie na základe siedmich čísel, ktoré si jednotlivci vyberú.

Najčastejšou chybou, ktorú robia hráči lotérie, je zameranie sa výlučne na veľkú cenu prvého stupňa. Zároveň patrí medzi najdrahšie. Hráči si preto musia byť v prvom rade vedomí toho, že čím väčšia je primárna odmena, tým vyšší je kurz proti tomu, kto ju vyhrá. Po druhé, čím väčšia hlavná cena, tým väčší rozruch a tým viac predaných lístkov. Takže aj keď hráči prekonajú šance a vyhrajú hlavnú cenu, existuje oveľa viac šancí na zdieľanie.

Ako hrať francúzske loto
Aké sú šance vyhrať francúzske loto?

Aké sú šance vyhrať francúzske loto?

Hľadači šťastia si do hry vyberú najskôr päť čísel z hlavného fondu od 1 do 49 a šťastné číslo zo samostatného fondu od 1 do 10. Ak chce niekto vyhrať, musí zhodovať všetkých päť čísel vrátane bonusovej loptičky. Aby hráči vyhrali jackpot, musia sa zhodovať s piatimi hlavnými číslicami vrátane šťastného čísla. Šanca na výhru ceny je pomerne vysoká, pretože francúzske loto zahŕňa osem rôznych výherných divízií, od zasiahnutia šťastného čísla až po zhodu všetkých piatich čísel.

Pravdepodobnosť výhry vo francúzskom Lotte je na lotériu s vysokou výplatou celkom slušná. Kurz 19 miliónov ku jednej sa môže zdať prehnaný, ale v porovnaní s akýmkoľvek iným online lotériovým tiketom je francúzske Lotto viac než spravodlivé. Okrem toho existuje veľa šancí na získanie odmien nižšej úrovne jednoduchým priradením jedného alebo dvoch čísel.

Keď sa odmena rozdelí do jackpotu a nastaví sa úrovne ceny, vypočíta sa percento priradené ku každej kategórii odmeny. Za ďalších 0,80 € na líniu môžu hráči vstúpiť do druhého žrebovania Lotto. Druhé žrebovanie je samostatná udalosť, keď je zvolených päť číslic od 1 do 49; číslo Šanca sa v tomto žrebovaní neuplatňuje. Majitelia lístkov sa zúčastňujú s rovnakými číslami, aké použili v hlavnej hre, pričom hráči dostanú odmeny za výber dvoch až piatich číslic.

Aké sú šance vyhrať francúzske loto?
Možnosti výplaty, ak hráči vyhrajú hru

Možnosti výplaty, ak hráči vyhrajú hru

Jackpot a 2. zápas sú pevne stanovené sumy. Ďalšie dve odmeny sú pari-mutuel, čo znamená, že ich hodnota sa líši v závislosti od žrebovania. Pevné odmeny sa vyplácajú najskôr peniazmi z výherného fondu, potom 28 percent zo zostávajúceho fondu ide hráčom zápasu 4 a 72 percent hráčom zápasu 3.

French Loto Raffle je dcérskou spoločnosťou klasickej hry so zárukou cien. V každom rade čísel v hre Lotto sa vytvorí exkluzívny kód do tomboly. Náhodne sa vyberie 10 výherných kódov, z ktorých každý získa dvadsaťtisíc eur. Jedinečné žrebovanie lotérie sa uskutočňuje príležitostne, aby sa vygenerovalo viac výhercov. V roku 2017 bola vo vianočnej tombole odmena stovka 20 000 €.

Možnosti výplaty, ak hráči vyhrajú hru
Tipy a triky ako hrať francúzske loto

Tipy a triky ako hrať francúzske loto

Napriek tomu Francúzske Lotto je hazardná hra, existujú techniky na zlepšenie šancí jednotlivca na výhru peňažných cien. V pôvodnej francúzskej lotérii „Lotto“ môžu hráči využiť aj možnosť JackpotHunt, aby sa ich stávka automaticky obnovila po každom žrebovaní na ďalšie žrebovanie, až kým nevyhrá jackpot prvej úrovne. Hráči môžu k svojej stávke pridať ďalšie podmienky na účasť v hre, ako napríklad minimálny jackpot alebo neskorší dátum žrebovania.

Francúzske loto sa žrebuje trikrát týždenne, v pondelok, stredu a sobotu, o 156 možností vyhrať milión eur ročne. Hráči môžu zvýšiť svoje šance na výhru peňažných odmien stávkovaním na viacero žrebovaní. Pre tento tip si jednotlivci musia pamätať, že hrajú francúzske Lotto každý týždeň. To nikdy nie je problém, pretože je k dispozícii možnosť predplatného.

Jednotlivci môžu využiť funkciu predplatného na automatické obnovenie alebo spustenie stávkovej hry, kým sa ju nerozhodnú ukončiť. To znamená, že až do času uzávierky je stávka jednotlivca na každé žrebovanie lotériový lístok online. Neexistujú žiadne ďalšie poplatky a stávkujúci si môžu vybrať, ako často bude ich predplatné účtované.

Tipy a triky ako hrať francúzske loto