Najlepšia Italy Lotto Lotéria v 2023/2024

Italy Lotto je dlhotrvajúca lotériová hra v Taliansku. Výsledky zahŕňajú desať regionálnych žrebovaní a jedno národné žrebovanie, pričom z každého kolesa sa vyžrebuje päť čísel. V utorok, štvrtok a sobotu sa žreb online žrebuje medzi 20:00 a 20:30 SEČ. Lotto je najobľúbenejšia talianska národná lotériová hra s jedinečným formátom, ktorý dáva hráčom viacero šancí na výhru. Hranie Italy Lotto online zahŕňa výber 11 sád čísel, jedného z národného lotériového kolesa a ďalších desiatich z kôl pomenovaných podľa rôznych talianskych miest.

Hráči majú možnosť vybrať si konkrétne čísla zo špecifických koliesok, alebo vybrať náhodné čísla z náhodných koliesok. Pri hre Italy Lotto online vyhrávajú hráči ceny, ak sa vyžrebuje presné číslo, ako aj čísla bezprostredne pred alebo za zvoleným číslom; ak je napríklad zvolené číslo 9, hráči vyhrávajú, ak sú vyžrebované čísla 8, 9 alebo 10.

Najlepšia Italy Lotto Lotéria v 2023/2024
Kde kúpiť lístky na taliansku lotériu
Kde kúpiť lístky na taliansku lotériu

Kde kúpiť lístky na taliansku lotériu

Zakúpenie lístka SuperEnalotto je v skutočnosti celkom jednoduché. Jediná vec, ktorú musí hráč urobiť, je ísť do internetová stránka lotérie. Rozhodujú o počte vstupeniek na nákup a preferovanom počte žrebovaní. Hráči si môžu jednoducho kúpiť lístky do lotérie online pomocou platobných metód, ako je napríklad Ideal.

Jednou z výhod nákupu online žrebu je, že výhra v online lotérii je prevedená okamžite. Hráči sú dokonca informovaní, keď vyhrajú. Vďaka internetu už nemusia čakať, aby si mohli užiť svoju výhru.

Kde kúpiť lístky na taliansku lotériu
História talianskej lotérie

História talianskej lotérie

Počiatky Lotta siahajú do 16. storočia v Janove. Vždy bolo zvykom stávkovať na výsledky udalostí a loto hry v Taliansku. Ľudia by stavili na výsledky piatich predstaviteľov istého mesta náhodne vybraných zo 120 šľachticov. Toto číslo sa nakoniec znížilo na 90. Lotéria sa stala viac štruktúrovanou s použitím čísel, a nie mien.

Tento 90-číselný formát sa rýchlo stal populárnym v celej krajine. V tom čase jurisdikcie spadali pod niekoľko území vrátane Milánskeho vojvodstva a Neapolského kráľovstva. Najznámejšia z týchto miestnych lotto tradícií je neapolská Smorfia.

Talianska lotéria bola prvýkrát začlenená do štátneho oficiálneho rozpočtu 27. septembra 1863 a kráľovským ediktom z januára 1864 bola rozšírená o päť ďalších mestských žrebov. Keď bolo v roku 1871 pridané rímske koleso, žrebovanie sa konalo každú sobotu a koleso Bari bolo pridané v roku 1874. Koleso Cagliari a koleso Janov sa stali súčasťou hry v roku 1939, čím sa doplnilo 10 mestských kolies, ktoré sa používajú dodnes.

Moderná doba

12. marca 1997 pribudlo ďalšie týždenné žrebovanie. O rok neskôr došlo k niekoľkým významnejším zmenám. Národné kolo, ktoré sa žrebuje v Ríme, sa prvýkrát uskutočnilo 4. mája 2005. Mesiac nato prijalo svoje súčasné tri žrebovania týždenne. Posledné stredajšie žrebovanie sa uskutočnilo 15. júna 2005. Žrebovanie sa presunulo na utorok, štvrtok a posledné kolo na sobotu od utorka 21. júna 2005.

Je talianska lotéria legálna?

O tom, či je stávkovanie legálne, sa dlho diskutovalo, no v roku 1734 Benátky zaviedli a lotériová hra ktorý bol plne regulovaný a schválený vládou. Spočiatku sa žrebovanie konalo len dvakrát alebo trikrát do roka, potom sa v roku 1807 stalo dvojtýždňovým. Odvtedy je talianska lotéria Lotto legálna.

História talianskej lotérie
Ako hrať taliansku lotériu

Ako hrať taliansku lotériu

Aby si hráči zahrali taliansky Super Jackpot online lotériový tiket, mali by si najprv vybrať šesť čísel zo skupiny od jedného do deväťdesiat. Existujú tri spôsoby, ako hrať túto hru. Keď hráč používa funkciu rýchleho prehrávania, vygenerujú sa náhodné čísla a pridali do nákupného košíka. Hráči si tiež môžu vybrať svoje vlastné čísla alebo použiť predtým uložené obľúbené čísla pri nákupe tohto tiketu lotérie online.

Zosúladenie dvoch loptičiek stačí na výhru ceny v ktorejkoľvek zo šiestich výherných divízií. Aby hráči vyhrali jackpot, mali by dorovnať prvých šesť vyžrebovaných čísel. Žrebovanie ďalších siedmich loptičiek "Jolly" určuje víťaza druhej ceny, čo si vyžaduje zhodných päť loptičiek plus "Jolly". Tento online lotériový tiket ponúka pôsobivé jackpoty trikrát týždenne v stredu, piatok a nedeľu bez obmedzenia, koľkokrát sa môže jackpot prevrátiť.

Aké sú šance na výhru v talianskej lotérii?

Pravdepodobnosť výhry jackpotu v talianskom lotte SiVince Tutto je 1 ku 622 614 630. Keď padne päť čísel, pravdepodobnosť je 1 ku 1 235 346.

Ako hrať taliansku lotériu
Možnosti výplaty, keď niekto vyhrá taliansku lotériu

Možnosti výplaty, keď niekto vyhrá taliansku lotériu

Taliansko má jednu z najprehľadnejších lotériových daňových štruktúr na svete s rôznymi sadzbami uplatňovanými na rôzne hry. Všetky výhry v hrách EuroJackpot a Lottomatica sú zdanené 8 %. Webové stránky Lottomatica inzerujú ceny pred a po zdanení, takže hráči by si mali pred hraním online lotérie skontrolovať.

Všetky SuperEnalotto výhry nad 500 € podliehajú dani vo výške 20 %. Všetky dane sa strhávajú pri zdroji bez ohľadu na rôzne sadzby, takže hráči v tomto smere nemajú čo robiť. Medzinárodní hráči by si však mali skontrolovať svoje miestne daňové zákony, aby zistili, či sú povinní deklarovať svoje výhry doma.

Aby boli hráči informovaní o zverejnení výsledkov Lotto, môžu sa zaregistrovať na bezplatné upozornenia na výhru prostredníctvom e-mailu a SMS. Ak vyhrajú, výhry budú pripísané na ich účty hneď, ako ich dostane oficiálny taliansky prevádzkovateľ online lotérie. Väčšie ceny bude možno potrebné prevziať osobne.

Peňažná cena sa vypláca na území krajiny, v ktorej sa hráč nachádzal, keď vyhral online lotériový tiket. Ak je hráč aj občanom iného štátu, peniaze si môže vziať len z miesta, kde bol počas žrebovania. Ich občianstvo zároveň nemá vplyv na ich zákonný nárok na odmenu. Obyvatelia ktorejkoľvek krajiny si môžu kúpiť taliansky lotériový tiket online.

Možnosti výplaty, keď niekto vyhrá taliansku lotériu
Tipy a triky, ako hrať taliansku lotériu

Tipy a triky, ako hrať taliansku lotériu

Čísla na lístkoch online lotérie sa vyberajú náhodne. Náhodne generované čísla však tvoria vzory, ktoré možno sledovať a zneužiť. Po dôkladnom preskúmaní všetkých výsledkov žrebovania z viac ako 200 rôznych online lotérií po celom svete, ktoré sa datujú od roku 1955, môžu online hráči talianskych lotériových lístkov prísť s definitívnymi vzormi.

  • Použite nepárne-párne čísla. Hráči by sa pri výbere svojich čísiel talianskeho Super Lotto mali snažiť o pomerne rovnomernú kombináciu nepárnych a párnych čísel. Všetky nepárne alebo všetky párne čísla sa žrebujú zriedkavo, vyskytujú sa len v 4 % prípadov. Dva nepárne a štyri párne, štyri nepárne a dva párne alebo tri nepárne a tri párne sú najlepšie kombinácie. Jeden z týchto troch vzorov sa objaví na 84 percentách výkresov.

  • Tipy pre Lotto vysoké-nízke čísla. Výherné čísla sú zvyčajne rozložené v celom poli čísel. Hráči môžu získať nízku polovicu a vysokú polovicu, keď rozdelia číselné pole na polovicu. Čísla 1 až 45 sú v dolnej polovici hry s 90 číslami, ako je SuperEnaloto, zatiaľ čo čísla 46 až 90 sú v hornej polovici. Všetky vysoké alebo všetky nízke čísla sú zriedkavé a vyskytujú sa iba v 2 % prípadov. Najlepšou kombináciou sú dve výšky a štyri minimá, štyri výšky a dve minimá alebo tri výšky a tri minimá. V 79 percentách všetkých výkresov vytvárajú tieto tri vzory skupiny výherných čísel.

  • Stratégie čísel skupinového loto tiketu

Keď si hráč prezerá zoznam predchádzajúcich výherných čísel pre taliansky SuperEnalotto, často si všimne, že jedna alebo viacero číselných skupín chýba. Napríklad v kombinácii 5-14-17-32-38-46 nie sú 20-ky. Sledovanie a štúdium skupín čísel môže pomôcť hráčom online lotériových lístkov pri určovaní, ktoré skupiny preskočiť a ktoré uprednostniť.

Tipy a triky, ako hrať taliansku lotériu