Najlepšia Keno Lottery v 2023

France Keno (10-20-70), ktorý prevádzkuje súkromná spoločnosť La Francaise des Jeux Group (FDJ), sa žrebuje dvakrát denne, sedem dní v týždni, s maximálnym jackpotom dva milióny eur. Túto hru však môžu hrať iba hráči s trvalým pobytom v krajine alebo vo Francúzsku.

Hráči si vyberajú medzi dvoma a 10 číslami zo skupiny od 1 do 70, rozhodujú o výške stávky medzi 1 a 10 eurami a či si vyberú multiplikátor, alebo ak si to želajú, pridať hru Joker+. Vstupenky je možné zakúpiť u licencovaných predajcov FDJ, online na webovej stránke Francaise des Jeux alebo v mobilnej aplikácii.

Najlepšia Keno Lottery v 2023
Kde kúpiť vstupenky na Keno (francúzsky)?
Kde kúpiť vstupenky na Keno (francúzsky)?

Kde kúpiť vstupenky na Keno (francúzsky)?

Ako si kúpiť lístok na Keno

Vstupenky si môže kúpiť ktokoľvek vo Francúzsku z ktoréhokoľvek z 31 000 POS u autorizovaných predajcov FDJ. Po vyplnení tiketu predajca tiket zaregistruje a vydá potvrdenie, ktoré by si malo bezpečne uschovať, pretože bude potrebné na uplatnenie akýchkoľvek výhier.

Ako si kúpiť lístok do lotérie Keno online

Iba francúzski hráči sa môžu zaregistrovať na webovej stránke FDJ, fdj.fr a vytvoriť si účet. Hráči môžu tiež hrať cez mobilnú aplikáciu. Po stiahnutí aplikácie a registrácii si hráči budú musieť pripísať na svoj účet aspoň päť eur, aby mohli začať hrať.

Kde kúpiť vstupenky na Keno (francúzsky)?
História francúzskeho Keno

História francúzskeho Keno

Hovorí sa, že Keno, lotérie a bingo všetky majú pôvod v Číne pred viac ako 2000 rokmi. Prvú lotériu vo Francúzsku povolil František I. v roku 1539 za ročný poplatok. Lotérie sa počas nasledujúcich storočí striedali medzi legálnym a nelegálnym statusom. Lotéria a hry typu lotérie boli konečne legálne v roku 1933 vo Francúzsku a sú povolené dodnes.

Keno (FR) sa prvýkrát hralo v roku 1993 a spočiatku sa hralo iba raz týždenne vo štvrtok. O dva roky neskôr bolo pridané ďalšie žrebovanie, ktoré sa uskutoční v utorok, čím sa žrebuje dvakrát týždenne. Nasledujúci rok v roku 1996 sa začalo žrebovať každý deň v týždni.

V roku 2003 bol pridaný Keno Soir, aby boli dve žrebovania denne. Hra sa stala známou ako Keno Lifetime Winner v roku 2013. Niektoré z pôvodných multiplikátorov boli zrušené a zostali tri; x2, x3 a x5. Hráči vo Francúzsku môžu hrať Keno a ďalšie online lotérie legálne od roku 2009.

História francúzskeho Keno
Je Keno (FR) legálne?

Je Keno (FR) legálne?

Lotérie, vrátane Keno, sú vo Francúzsku legálne aj offline a sú licencované a regulované francúzskou vládou. Hráči musia mať 18 alebo viac rokov, aby mohli hrať, a bude sa vyžadovať preukázanie veku. Lotérie sú vo Francúzsku legálne od roku 1933 a online hazardné hry sú legálne od roku 2009 vďaka zákonu o hazardných hrách (2010-476).

Keno (FR) však môžu hrať iba hráči vo Francúzsku, či už sú to francúzski štátni príslušníci alebo návštevníci. Okrem toho môžu hrať online iba francúzski občania, pretože registrácia francúzskych operátorov je nezákonná hráčov z iných krajínvrátane EÚ.

Je Keno (FR) legálne?
Ako hrať Keno

Ako hrať Keno

Hráči sa rozhodnú, koľko čísel medzi dvoma a 10 si chcú vybrať zo skupiny od 1 do 70. Následne si musia zvoliť výšku stávky od jedného, dvoch, troch, piatich alebo 10 eur. Je tu aj možnosť zvoliť si násobiteľ, ktorý zdvojnásobí stávkovú sumu, ktorá sa má zaplatiť (napríklad stávka jedno euro + násobiteľ = dve eurá).

Aj keď sa pôvodná stávka zdvojnásobí pomocou multiplikátora, skutočné výhry sa môžu vynásobiť tromi alebo piatimi, ak sú tieto vybrané. Čím viac zhodných čísel a čím vyššia je stávka, tým vyššia bude výhra.

Po žrebovaní loptičiek sa vyberie 20 loptičiek, po ktorých nasleduje násobiteľ, ktorý môže byť x2, x3 alebo x5. Hráči sa musia uistiť, že si zakúpili lístky aspoň hodinu pred časom žrebovania, ktorým je 13:00 na poludnie a 20:00 pre večerné žrebovanie. Hráči s fyzickými vstupenkami si musia uschovať svoje účtenky na bezpečnom mieste, pretože budú musieť uplatniť akúkoľvek cenu.

Joker+

Vo vedľajšej hre je možné k tiketu Keno pridať Joker+ za jedno alebo dve eurá navyše podľa zvolenej stávky. Hráči si čísla nevyberajú sami, pretože ich automaticky generuje Flash systém, keď hráči overia hru. Aby hráči vyhrali, musia zhodovať všetkých sedem číslic v poradí, v akom sú vyžrebovaní, aby vyhrali 500 000 eur.

Ako hrať Keno
Aké sú šance na výhru Keno?

Aké sú šance na výhru Keno?

Francúzske Keno je jedným z najlepšie online lotérie kvôli jeho priaznivým kurzom. Maximálny jackpot na vyrovnanie 10/10 čísel pri stávke 10 eur bez multiplikátora je dva milióny eur. Pravdepodobnosť, že sa tak stane, je 1 ku 2 147 181.

Šanca na výhru sa líši v závislosti od počtu čísel vybraných hráčom a počtu zásahov. Výhry je možné zvýšiť stávkovaním väčších stávok a aktiváciou multiplikátora.

Pravdepodobnosť zhody 2/2 čísel je 1 ku 13, zatiaľ čo šanca na zhodu 4/4 čísel je 1 ku 189. Správne zhoda 8/8 čísel má kurz 1 ku 74 941, čo znamená výhru 8 000 eur za stávka 1 euro.

Aké sú šance na výhru Keno?
Možnosti výplaty, ak vyhráte Keno

Možnosti výplaty, ak vyhráte Keno

Všetky ceny je potrebné uplatniť do dvoch mesiacov od dátumu žrebovania. Akákoľvek cena nad 2 000 eur bude vyžadovať, aby hráč predložil doklady totožnosti, aby si mohol výhru uplatniť. Ak majú hráči to šťastie, že správne spárujú čísla 9/9 alebo 10/10, majú možnosť dostávať paušálnu sumu alebo doživotnú rentu.

Hráči, ktorí hrali u predajcu FDJ, budú musieť ísť do platobného centra La Francais des Jeux a tí, ktorí hrali online, dostanú e-mail s podrobnosťami o ďalších krokoch. The možnosti výplaty sa líšia podľa spôsobu hrania hry.

Ak sa hrá s maloobchodníkom

Výhry vo výške 300 eur alebo menej si môžete vyžiadať od ktoréhokoľvek predajcu FDJ, ale výhry nad túto sumu budú vyžadovať, aby hráč navštívil platobné centrum La Francaise des Jeux. Ceny od 300 do 30 000 eur je možné vyplatiť priamo na bankový účet hráča bankovým prevodom na niektorom z POS.

Ak sa hrá online alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie

Výhry vo výške 2 000 eur alebo menej budú automaticky pripísané na hráčsky účet. Výhry nad túto sumu budú vyžadovať predloženie dokladov totožnosti pred prevodom priamo na bankový účet hráča.

Možnosti výplaty, ak vyhráte Keno
Tipy a triky ako hrať Keno France

Tipy a triky ako hrať Keno France

Keno, ako iné lotériové hry, je hazardná hra, no niektorí hráči môžu chcieť skúsiť vyvinúť špecifické stratégie založené na štatistikách hry. Napríklad veľká časť (asi tretina až polovica) vyžrebovaných čísel sa opakuje z poslednej hry alebo hry pred ňou.

Tieto horúce čísla je preto rozumné hrať, ale možno nie, ak boli vyžrebované tri predchádzajúce po sebe idúce časy. Načasovanie, kedy hrať konkrétne čísla, môže byť tiež ziskovou stratégiou. Hráči môžu nájsť štatistiky Keno (FR) na webovej stránke FDJ, ktoré im pomôžu identifikovať horúce a studené čísla.

Číselné stratégie

Niektorí hráči sa radi rozhodnú hrať studené čísla, čo sú čísla, ktoré sa nevyberajú príliš často. Hrať s týmito číslami by mohlo byť výhodné jednoducho preto, že sú po termíne žrebovania. Je tiež štatistickou pravdou, že nie všetky čísla budú párne alebo nepárne, ale zmes oboch.

Výhry sú preto pravdepodobnejšie, ak hráč zvolí rovnováhu nepárnych a párnych čísel. To isté platí aj pre nízke alebo vysoké čísla. To znamená, že hráči môžu mať väčšiu výhodu, ak hrajú rovnomernú kombináciu nízkych a vysokých čísel.

Tipy a triky ako hrať Keno France