Najlepšia UK National Lotto Lottery v 2023

V Anglicku sú online lístky na národné lotérie Spojeného kráľovstva rozšírené. Viac ako tri štvrtiny Britov si často kupujú lístky. Hráč môže vstúpiť a vyhrať obrovský jackpot len za dve libry (2 doláre). Lotérie sú vyňaté z pravidla, ktoré zakazuje obyvateľom mladším ako 18 rokov zúčastňovať sa na hazardných hrách, čo je výhodou pre už aj tak silný predaj vstupeniek.

Britskí občania vo veku 16 rokov si môžu kúpiť online losy. Žiaducou funkciou pre tipujúcich, ktorí nemusia prijímať platby na splátky, je možnosť víťaza vybrať si paušálne sumy.

Najlepšia UK National Lotto Lottery v 2023
Ako si kúpiť tiket britskej národnej lotérie online

Ako si kúpiť tiket britskej národnej lotérie online

Aby mohol hráč hrať Lotto, musí mať aspoň 16 rokov. Hoci existuje oficiálna aplikácia, slúži len na informačné a marketingové účely. Hráči si môžu kúpiť lístky iba prostredníctvom autorizovaných lotériových predajní v celom Spojenom kráľovstve alebo online. Prostredníctvom webových stránok prevádzkovaných lotériovými agentmi, hráčmi z iných krajín môžu hrať online.

Existujú výnimky z pravidla, že z výhier v lotérii v Spojenom kráľovstve sa daň neplatí. Ak je úrok z odmeny dostatočne vysoký, môže byť predmetom dane v rámci bežnej dane z príjmov. Ak sa však víťazi rozhodnú rozdeliť svoju výhru komukoľvek, mali by si byť vedomí toho, že môžu byť zodpovední za zaplatenie dedičskej dane, ak zomrú do siedmich rokov.

Účastníci zo zahraničia môžu byť zodpovední za zrážky vo svojej vlastnej krajine. V prípade pochybností o daniach by ste mali navštíviť finančného odborníka, pretože ide o komplikovanú tému, ktorá závisí od určitých okolností.

Ako si kúpiť tiket britskej národnej lotérie online
História britského národného lotto

História britského národného lotto

Lotto bolo prvýkrát predstavené v roku 1994 pod názvom Národná lotéria v Spojene kralovstvo. V roku 2002 sa názov skrátil na Lotto. Národná lotéria je teraz preferovaným pojmom pre všetky lotériové hry v Spojenom kráľovstve. V čase vzniku sotva 10 % zo 400 000 tiketov ponúkaných na predaj kúpili hazardní hráči.

Anglická vláda v nasledujúcom desaťročí predala práva na losy maklérom. Na predaj vstupeniek zamestnávali makléri bežcov. Sprostredkovatelia často ponúkali stávkarom, ktorí chceli staviť, ale nemali dostatok prostriedkov na celkové podiely tiketov.

V lotérii bolo vykonaných množstvo zmien formátu, vrátane pridania nových hier a zavedenia jackpotov a limitov prevrátenia. Významnou zmenou bolo zavedenie vopred stanovených výhier na každej úrovni a zvýšený počet loptičiek zo 49 na 59 v roku 2015. Súkromné lotérie zarábali okrem verejných aj na charitatívne účely.

História britského národného lotto
Je britské národné loto legálne?

Je britské národné loto legálne?

Zákon o národnej lotérii Spojeného kráľovstva vytvoril v roku 1993 rámec pre riadenie infraštruktúry lotérií v Anglicku. Z právneho hľadiska je lotéria významnou súčasťou spoločnosti Spojeného kráľovstva. Prvá lotéria sa konala v novembri 1994.

Lotéria, ktorá bola založená s cieľom zbierať peniaze na charitatívne účely, teraz vygenerovala viac ako 35 miliárd libier a rozdala hráčom ceny vo výške viac ako 59 miliárd libier. Prvá Národná lotériová kancelária, ktorá dohliada na rozdeľovanie výnosov z lotérií, vznikla podľa zákona o národnej lotérii.

Je britské národné loto legálne?
Ako hrať britské národné loto online

Ako hrať britské národné loto online

Účastníci si vyberú šesť čísel z banku od 1 do 59 pre svoj vstup alebo sa rozhodnú pre Lucky Dip pre náhodne vybrané čísla. Vstup do každého riadku stojí 2,00 £. Predaj vstupeniek sa končí 30 minút pred žrebovaním a pokračuje hneď po ňom. Oficiálna webová stránka Národnej lotérie vysiela žreb naživo a výsledky následne vysiela v národnej televízii a rádiu.

Žrebovanie prebieha každú stredu o 20:00 a sobotu o 21:00 miestneho času. Minimálna cena za lotériové kresby je 2 milióny libier v stredu a 3,8 milióna libier v sobotu.

Aj keď neexistuje horná hranica jackpotu, horná hranica prevrátenia je povolená len pre päť žrebovaní, po ktorých sa jackpot zroluje nadol na všetky ostatné úrovne peňažných výhier, ak nikto nezodpovedá všetkým šiestim číslam v žrebovaní „Musí sa vyhrať“.

Najvyšší jackpot Lotto v hodnote 66 070 646 £ sa rozdelil medzi dvoch šťastných držiteľov tiketov 9. januára 2016. O mesiac neskôr, 13. februára 2016, vyhral jediný tiket najvýznamnejšiu výhru v celkovej výške 32,5 milióna £.

Ako hrať britské národné loto online
Pravdepodobnosť výhry v britskom národnom lotte

Pravdepodobnosť výhry v britskom národnom lotte

Priradenie vybraných čísel Lotto k výherným číslam umožňuje hráčom vyhrať ceny; v každom žrebovaní sa hrá o milióny libier. Šanca na zhodu všetkých šiestich čísel je jedna ku 45 057 474.

Hoci pomerne veľké štartovné ceny vyvažujú pravdepodobnosť výhry, toto sú jedny z najdlhších kurzov na celom svete. S pravdepodobnosťou výhry 1 ku 9 môžu hráči vyhrať ceny na šiestich rôznych úrovniach, vďaka čomu je táto jedna z najlepšie online lotérie.

Hráči by mali mať kombináciu aspoň dvoch zo šiestich hlavných čísel. Hodnota odmien však stúpa, keď sa účastníci zhodujú s viacerými číslami.

Národné loto Spojeného kráľovstva ponúka množstvo ďalších odmien. Matching 5 + Bonus Ball má kurz 1 ku 7 509 579 a vyhráva 1 milión £.

Pravdepodobnosť zhody piatich čísel je 1 ku 144 415, výhra 1 750 £. Zodpovedajúce 4 čísla majú kurz 1 ku 2 180 a hráči vyhrávajú 140 £. Čísla 3 a 2 majú kurz 1 ku 97, pričom víťazi dostanú 30 £. Ak zhodíte iba dve čísla, vyhráva hráč Free Lotto Lucky Dip s kurzom 1 ku 10,3.

Pravdepodobnosť výhry v britskom národnom lotte
Možnosti výplaty pre víťazov britského národného lotto

Možnosti výplaty pre víťazov britského národného lotto

Pri výhrach až dvoch zhodných čísel je šanca na výhru ceny v UK National Lotto 1:9,3. Jackpot začína na dvoch miliónoch libier v stredu a v sobotu na 3,8 miliónoch libier. Ak v aktuálnom žrebovaní nie sú žiadni výhercovia, buď sa presunie do nasledujúceho žrebovania, alebo sa rozdelí medzi všetkých hráčov, ktorí sa zhodujú so šiestimi číslami.

Pevné ceny v každej úrovni pod jackpotom sa pohybujú od bezplatného Lucky Dipu za vyrovnanie iba dvoch čísel až po milión libier za vyrovnanie piatich hlavných čísel plus Bonusová lopta. Bonusová loptička vstupuje do hry len vtedy, keď sa zhoduje päť základných loptičiek.

Existuje limit piatich žrebov, koľkokrát môže jackpot naďalej rásť. Nasledujúce žrebovanie bude zahŕňať žrebovanie, ktoré sa musí vyhrať, čím sa zabezpečí, že jackpot bude distribuovaný, keď nebudú žiadni výhercovia zápasu 6. V prípade zrolovania môžu nižšie odmeny výrazne zvýšiť.

Možnosti výplaty pre víťazov britského národného lotto
Tipy a triky, ako hrať britské národné loto

Tipy a triky, ako hrať britské národné loto

Aj keď existuje veľa faktorov, ktoré hráči nemôžu ovplyvniť, existuje niekoľko spôsobov, ako zvýšiť svoje šance na výhru jackpotu vo veľkej lotérii. Pravdepodobnosť výhry v Lotte je rovnaká pre každý rad čísel. Zvýšenie vstupov je jedným zo spôsobov, ako môžu účastníci zvýšiť šance.

Hranie v syndikáte je cenovo dostupná metóda, pretože hráči môžu rozdeliť náklady s ostatnými a zároveň zvýšiť svoje šance.

Každý má iný systém výberu čísel online lotérie. Niektorí hráči si myslia, že premyslenejšia voľba im ponúkne väčšiu šancu, ako keby si niečo vybrali náhodne.

Hoci výber čísel na základe pamätných dátumov zjednodušuje zapamätanie riadkov, účastníci prídu o jackpot, ak si vyberú čísla 32 a vyššie. Navyše, keďže mnoho ľudí používa túto stratégiu, existuje vyššia pravdepodobnosť, že víťazi by si museli rozdeliť odmenu, ak by boli ich čísla vyžrebované.

Ďalšie užitočné stratégie

Systémy môžu zvýšiť šance na výhru tým, že umožnia účastníkom pokryť všetko číselné kombinácie v určitom rozsahu. Hráči sa napríklad môžu naučiť, ako si kúpiť lístky do britského národného loto, výberom siedmich alebo viacerých čísel a zadaním každej možnej kombinácie do iného riadku. V tejto situácii by mal človek sedem šancí na výhru.

Tipy a triky, ako hrať britské národné loto