Najlepšie online lotérie v Rakúsko 2023/2024

Rakúsko má množstvo rôznych lotérií, ktoré môžu ľudia hrať na týždennej báze. Lotérie sa vo všeobecnosti stali v posledných rokoch v celej Európe mimoriadne populárne a v Rakúsku je ich viacero. V nemčine je „Osterreichische Lotterien“ názov, ktorý vytvorila a patentovala vláda na prevádzkovanie všetkých lotérií v krajine. Od roku 1986 dohliadajú na všetky lotériové a niektoré ďalšie hazardné činnosti.

Názov organizácie je prekladom slova „Rakúske lotérie“. Funguje pod zákonným monopolom a okrem štandardných lotériových hier sa stará aj o hry s okamžitými výhrami a videolotériové terminály, ktoré nájdete po celej krajine. Hazardné hry sú v Rakúsku legálne už dlho, ale regulácia sa začala až v 80. rokoch, aby sa zabezpečilo, že stránky budú prevádzkované spravodlivo.

Najlepšie online lotérie v Rakúsko 2023/2024
Obľúbené hry rakúskych hráčov
Obľúbené hry rakúskych hráčov

Obľúbené hry rakúskych hráčov

Ako už bolo uvedené, v Rakúsku existuje niekoľko lotérií, do ktorých sa ľudia môžu zapojiť. Jednou z nich je celoeurópska Euromilióny. Táto lotéria sa datuje do roku 2008 a vďaka veľmi veľkým jackpotom, ktoré sa bežne môžu ľahko preniesť na viac ako 100 miliónov eur, bol predaj tiketov veľmi silný.

Najpopulárnejšou a najdlhšie existujúcou lotériovou hrou v Rakúsku je však Lotto 6/45. Táto hra má oveľa menšie jackpoty, ale nemalo to negatívny vplyv na predaj. Existuje niekoľko úrovní cien a sú pomerne dobré šance na výhru ceny, aj keď je to jedna z menších.

Ďalšou populárnou lotériovou hrou je národná Rakúsko Lotto ktorú hrá väčšina hráčov lotérie.

Tí, ktorým sa páči myšlienka mať každý deň možnosť vyhrať v lotérii, by mali vyskúšať hru „Šťastný deň“. Toto má oveľa menší cenový fond, ale žrebuje sa každý deň.

Hra zahŕňa výber kalendárneho dátumu a symbolu. Aby hráči získali hlavnú cenu, musia zodpovedať dátumu a symbolu. Okrem toho existuje veľa hier s okamžitými výhrami. Hráči si môžu vyzdvihnúť stierací žreb v jednej z tisícok predajní po celom Rakúsku, ktoré ich predávajú, alebo hrať hry online.

Obľúbené hry rakúskych hráčov
Spôsoby platby v Rakúsku

Spôsoby platby v Rakúsku

Vo väčšine prípadov sa lístky na lotérie v Rakúsku kupujú pomocou hotovosti alebo debetných alebo kreditných kariet. Dôvodom je skutočnosť, že väčšina vstupeniek sa kupuje osobne v jednom z 5000+ predajní po celej krajine a keďže ide o štandardné maloobchodné predajne, ide o spôsob platby že akceptujú. V niektorých prípadoch môžu akceptovať spôsob platby telefónom, ako je napríklad Apple Pay.

Online je k dispozícii oveľa viac spôsobov platby. Hráči môžu využiť aj iné metódy ako PaySafeCard alebo bankový prevod. Je to navyše k debetnej alebo kreditnej karte, ktorú bude používať väčšina hráčov.

Ďalšou možnosťou sú eurobony. Ide o kreditnú poukážku, ktorú je možné zakúpiť v jednej z mnohých predajní na dobitie online účtu. Sú užitočné pre tých, ktorí nechcú zverejňovať svoje platobné údaje online. Každý, kto sa obáva o bezpečnosť svojich bankových kariet, môže použiť poukážky na online hranie.

Otvorenie účtu

Stránka win2day.at je najlepšia lotériová stránka pre rakúsku lotériové hry. Ak chcete hrať loto online, je nevyhnutné zaregistrovať si účet a vykonať vklad pomocou jednej z vyššie uvedených platobných metód.

Potom to môže hráč použiť na nákup losov alebo sa zúčastniť športových stávok, ktoré sú k dispozícii aj prostredníctvom stránky. Stránka tiež skontroluje umiestnenie hráča a zabezpečí, aby jeho spôsob platby spĺňal požiadavky na miestny pobyt.

Spôsoby platby v Rakúsku
História lotérií v Rakúsku

História lotérií v Rakúsku

Pohľad na lotérie v Rakúsku sa pravdepodobne v budúcnosti zmení, keďže sa otvorí priestor pre ďalšie spoločnosti na získanie licencií. Plánuje sa aj zriadenie regulačného orgánu pre hazardné hry, ktorý môže mať vplyv na spôsob fungovania a používania lotérií.

V Rakúsku je hazard toho či onoho druhu už niekoľko stoviek rokov a lotéria Genova začala v Rakúsku žiť v roku 1751. Najprv ju prevádzkovala súkromná spoločnosť, ale o niekoľko rokov neskôr prevzala spoločnosť vláda a odvtedy sú zodpovední za jeho prevádzku. Zatiaľ čo iné typy hazardných hier boli v rôznych časoch legálne a nelegálne, lotérie nikdy neboli nelegálne a je nepravdepodobné, že sa to zmení.

GSpG bol vytvorený v roku 1986 s cieľom centralizovať lotérie a zachovať ich fungovanie pod rovnakou značkou. Preberá zodpovednosť aj za niektoré kasíno a športové stávkovanie. Rakúska vláda vytvorila rakúsky zákon o hazardných hrách, ktorý je zodpovedný za reguláciu tohto odvetvia. V roku 1990 bola jediná licencia na prevádzkovanie lotérie udelená rakúskym lotériám, ktoré si ju odvtedy ponechali.

V priebehu rokov bolo vyvinutých niekoľko rôznych lotériových hier a výsledkom je, že hráči majú prístup k niekoľkým rôznym lotériám, vrátane lotérie Lucky Day a štandardnej lotérie 6/45, ktorá je jednou z najpopulárnejších lotérií v krajine, beží dvakrát týždenne.

História lotérií v Rakúsku
Dnešné lotérie v Rakúsku

Dnešné lotérie v Rakúsku

Od 80. rokov 20. storočia boli lotériové hry pravidelne predstavované Rakúšanom, takže teraz majú na výber niekoľko rôznych hier. Ide o malé denné hry až po väčšie celoeurópske Euromilióny, ktoré ponúkajú obrovské jackpoty. Existuje viac ako 5 000 lotériových predajní, ktoré majú licenciu na predaj lotériových lístkov po celej krajine, takže takmer každý v krajine má predajňu na dosah svojho domova.

Hráči majú tiež možnosť hrať online. Stránka Win2day.at je oficiálnou stránkou lotérie a hráči si tu môžu založiť účet, vložiť prostriedky a potom hrať rôzne lotériové hry. Stránka tiež ponúka niektoré športové stávky a kasínové hry pre tých, ktorí ich chcú hrať. Nákup lístka online je možné vykonať v priebehu minúty alebo dvoch. Stránka tiež poskytuje komplexnú podporu pre hráčov, ktorí môžu požiadať o pomoc zákaznícku podporu.

Hranie online má tú výhodu, že hráči si nemusia kontrolovať vlastný tiket. Stránka to urobí za nich, oznámi im, či došlo k výhre a vloží výhru na ich účet. Skutočnosť, že existuje iba jedna online stránka, to uľahčuje nájsť najlepšiu online lotériu.

Dnešné lotérie v Rakúsku
Budúcnosť lotérií v Rakúsku

Budúcnosť lotérií v Rakúsku

V rakúskej regulácii hazardných hier sa s vytvorením regulátora plánuje niekoľko zmien. To znamená, že budú existovať procesy a kódexy správania, s ktorými budú musieť operátori súhlasiť. Môže tiež vyžadovať, aby poskytovatelia internetových služieb v krajine zablokovali stránky s hazardnými hrami, ktoré v danej krajine nemajú licenciu.

Pridanie samovylučovacích programov alebo limitov ochrany hráčov pomôže hráčom regulovať používanie stránky. Cieľom je zabezpečiť, aby mohli aj naďalej poskytovať bezpečný zážitok z hazardných hier pre všetkých hráčov.

Doposiaľ bol hazardný priemysel v Rakúsku prevažne monopolný, ale vplyv má aj európska regulácia, čo znamená, že toto pole sa pravdepodobne otvorí pre novších prevádzkovateľov, ako je to v iných krajinách.

Zmeny, ako je táto, sa však neuskutočnia zo dňa na deň, takže je pravdepodobné, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov hráči uvidia na trh prichádzať novšie stránky a operátori. Tie však budú naďalej prísne regulované a budú musieť dodržiavať pravidlá stanovené ministerstvom financií a novým regulátorom hazardných hier.

Budúcnosť lotérií v Rakúsku
Zákon o lotériách v Rakúsku

Zákon o lotériách v Rakúsku

Hazardné hry sú v Rakúsku legálne pre osoby vo veku 18 a viac rokov. Okrem toho môžu lístky predávať iba autorizované predajne. Tí, ktorí sa rozhodnú hrať online, musia mať bydlisko v Rakúsku a mať rakúsky bankový účet. Rakúske lotériové hry nie sú dostupné pre tých, ktorí žijú v iných krajinách, pokiaľ nevyužijú tretiu stranu. Tí, ktorí vyhrajú prostredníctvom agenta tretej strany, však môžu zistiť, že prevod ceny mimo krajiny má daňové dôsledky a musia o tom vedieť skôr, ako začnú hrať.

V roku 1986 sa vláda rozhodla regulovať hazardný priemysel. To malo zabezpečiť, aby bolo možné monitorovať hazardné hry. Vznikol tak akýsi monopol, pričom jedna organizácia dohliadala na takmer všetky hazardné aktivity v Rakúsku.

Ministerstvo financií je zodpovedné za dohľad nad legislatívou v oblasti hazardných hier a vydá príslušné licencie všetkým prevádzkovateľom hazardných hier a následne zabezpečí ich dodržiavanie. V súčasnosti neexistuje nezávislý regulačný orgán pre hazardné hry, ale existujú plány na jeho vytvorenie.

Zákon o lotériách v Rakúsku
Zákony o lotériách v Rakúsku

Zákony o lotériách v Rakúsku

Právne predpisy o hazardných hrách v Rakúsku sú známe ako GSpG a oficiálne vstúpili do platnosti v roku 1989. Odvtedy boli novelizované minimálne 16 krát.

Posledná zmena bola predložená v roku 2020 a odvtedy bola oficiálne pridaná k zákonu. Je dôležité, aby poskytovatelia štandardných a online lotérií poznali všetky zmeny v legislatíve a ubezpečili sa, že ich procesy sú v súlade. Akékoľvek nedodržanie pravidiel môže viesť k odstráneniu licencie.

Nový regulátor bude zodpovedný za dohľad nad množstvom iniciatív. Patrí medzi ne program samovylúčenia, takže hráči sa môžu nechať uzamknúť zo stránok s hazardnými hrami, aby mohli kontrolovať svoje aktivity v oblasti hazardných hier, vytvorenie zoznamu stránok, ktoré by poskytovatelia internetových služieb v Rakúsku mali blokovať, a vytvorenie nových nariadení na pridanie funkcií, ako je napr. ako maximálne stávky, maximálne vklady a časové limity pre účty online hazardných hier.

Toto je však niečo, čo stále prebieha, takže v súčasnosti hráči, ktorí majú obavy, budú musieť regulovať svoju vlastnú aktivitu s malou pomocou zo strany hazardných stránok.

Zákony o lotériách v Rakúsku
často kladené otázky

často kladené otázky

Ako si uplatním svoju výhru?

Každý hráč, ktorý vyhrá 1 000 € alebo menej, môže ísť k akémukoľvek predajcovi lotériových lístkov a vyzdvihnúť si svoju výhru. Ceny nad túto sumu a až do výšky 80 000 EUR si vyžadujú vyplnenie formulárov na uplatnenie nároku, ale vyplatenie ceny môže trvať až štyri týždne. Každý hráč, ktorý má to šťastie vyhrať viac ako toto, bude musieť ísť do Viedne do rakúskeho zákazníckeho centra lotérií.

Existuje nejaký časový limit na uplatnenie výhry?

Výherný tiket je platný len šesť mesiacov po žrebovaní.

Kde si môžem kúpiť lístok?

V celej krajine je viac ako 5 000 predajných miest, kde je možné kúpiť lístok, ale hráči majú tiež možnosť kúpiť si lístky online.

Môžu si hráči kúpiť lístky na rakúske lotérie v iných krajinách?

Je možné si kúpiť tiket do rakúskej lotérie, ak žiješ v inej krajine, ale vyžaduje si to pomoc tretej strany. Vykonávajú sa kontroly, aby sme sa uistili, že letenka je zakúpená v rámci krajiny (pri kúpe online) a že platba pochádza z rakúskeho bankového účtu.

často kladené otázky