El Gordo Result

Toto nemusí byť prvé meno, ktoré človek spomenie pri otázke o veľkých lotériách, ale bude to prvé, na ktoré v Španielsku niekto pomyslí. Ide o najväčšiu lotériu na svete, pokiaľ ide o celkové vyplatené peňažné výhry. El Gordo znamená „ten tučný“. Začalo to ako prezývka pre prvú (najväčšiu) cenu, ale neskôr sa to stalo odkazom pre celú lotériu.

Tiež známy ako Vianočná lotéria, žrebovanie sa uskutočňuje každých 22. decembra. V roku 2021 sa žreb uskutoční v Teatro Real de Madrid. Vysiela sa naživo o 9:00 SEČ. El Gordo je špeciálnym žrebom týždenníka Lotteria National, ktorý má priniesť hráčom v krajine vianočnú náladu. Prevádzkuje ho Loterías y Apuestas del Estado.

Na víťaza sú 4 milióny dolárov, na druhý lístok 1,25 milióna, na tretí 500 000, 200 000 za každý z dvoch lístkov na štvrté miesto a 60 000 dolárov na každý z ôsmich lístkov na piate miesto.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková