Váš sprievodca Hot and Cold Lotto Numbers 2024

Určite vás zaujímalo, čo sú horúce a studené čísla. Ľudia umiestňujú svoje prostriedky na nápady, s ktorými prišli alebo ktoré sa bežne používajú v snahe odhaliť tajomstvá lotérie. Jedným z najznámejších príkladov je „horúca a studená“ metóda výberu čísel v lotérii. Mnohí fanúšikovia lotérie sa pýtajú, či teória, ktorá sa za tým skrýva a ktorá má predpovedať ďalšiu výhernú sekvenciu, skutočne funguje.

Je úplne prirodzené, že chcete nájsť najlepšiu lotériovú stratégiu pre vás, vzhľadom na množstvo dostupných možností. Konečne odpovieme na všetky vaše pálčivé otázky o nápade horúcej a studenej číselnej lotérie.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

Čo sú Hot Lotto čísla?

Horúce čísla vyberá lotériový systém náhodne viackrát, ako by sa predpokladalo. Alebo môžete tiež tvrdiť, že tieto čísla sú výrazne preferované kresliacimi strojmi a vyskytli sa najviackrát v určitom období.

Zvážte to v tomto svetle: ak požiadate svojich blízkych, aby vybrali číslo medzi 1 a 10, a drvivá väčšina si vyberie štvorku, potom sa dá s istotou povedať, že štvorka je jedno z najhorúcejších čísel.

Je dôležité si uvedomiť, že výherné čísla každej lotérie budú iné. Niektoré online lotérie môžu mať 52 loptičiek, zatiaľ čo iní majú 69, čo znamená, že najobľúbenejšie čísla nebudú vždy rovnaké.

Napríklad najobľúbenejšie číslo v Juhoafrickej národnej lotérii je 16 a dôvodom je, že bolo vybrané viac ako 263-krát. Ďalšie čísla s vysokou pravdepodobnosťou vyžrebovania v tej istej lotérii sú 2, 30, 23 a 8. Existujú aj kombinácie ľudí, ktoré sa ťahajú pravidelne.

Číslo 15 aj číslo 47 boli v juhoafrickom lotte vyžrebované štyridsaťkrát.

Keď si vyberiete horúce čísla, je veľká šanca, že získate správne aspoň dve alebo tri čísla, a to aj v prípade, že sa vám nepodarí nájsť správne celé číslo.

Iná ilustrácia ukazuje, že čísla 17, 20, 23, 39 a 44 sa v Euromilióny, pričom čísla 2 a 3 sa v šťastných číslach EuroMillions žrebujú najčastejšie.

Niektorí ľudia si vyberajú svoje čísla na základe predchádzajúcich vzorov a stavili na to, že v budúcnosti bude pravdepodobne vyžrebovaná kombinácia, ktorá sa v minulosti vyberala častejšie.

Je príťažlivé súhlasiť s touto myšlienkou. Pravdaže, ak hodíte mincou päťkrát za sebou a zakaždým vám padne na hlavu, nepredpokladali by ste, že hlavy sú horúce a že aj šiesty hod padne na hlavy? Tento spôsob myslenia má veľa, takže je ťažké odolať tomu, aby ste pokračovali.

Čo sú to čísla studenej lotérie?

Horúce čísla lotérie nie je možné odvodiť bez, uhádli ste, studených čísel lotérie. Čísla v lotérii, ktoré sa považujú za studené, sú tie, ktoré nie sú obzvlášť populárne. Ako príklad našich priateľov a rodiny predstierajme, že takmer nikto okrem vašej tety Tess nevybral číslo dva. Toto je studené číslo alebo v súvislosti s lotériou studené číslo lotérie.

Pokiaľ ide o žrebovanie lotérií, studené čísla sa objavujú oveľa menej často. Existuje možnosť, že číslo bolo vybrané nie príliš dávno, ale jeho celková frekvencia výberu vo všetkých žreboch pre konkrétnu lotériu bola oveľa nižšia ako zvyčajne.

Napríklad, zatiaľ čo číslo 15 by sa považovalo za „studené“ číslo Lotéria Mega Millions, možno to považovať za „horúce“ číslo pre americkú lotériu Powerball.

Vo vzore podobnom „horúcim číslam“ bude mať každá lotéria jedinečné údaje o „studených číslach“. V ďalšej ilustrácii sú čísla 60, 53, 59, 28 a 27 tie, ktoré boli vyžrebované najmenej krát v Taliansky SuperEnalotto. Talianska SuperStar číslo 72 má zo všetkých ostatných čísel najmenej zásahov.

Mnohí profesionáli však odporúčajú, aby si hráči vybrali studené čísla, pretože majú šancu, že budú počas žrebovania náhodne vybratí. Hráči, ktorí sa rozhodnú vsádzať na „studené čísla“, argumentujú tým, že keďže niektoré čísla neboli žrebované príliš často, pravdepodobnosť ich žrebovania v budúcnosti je vyššia kvôli tejto nedostatočnej frekvencii.

Aby sme pokračovali v našom predchádzajúcom scenári, mincou sa hodilo päťkrát za sebou a výsledok sa zakaždým ukáže. Aký bude výsledok ďalšieho flipu? Ak ste hráč, ktorý vyberá studené čísla, očakávate, že ďalšie hodenie mincou bude mať za následok chvost, pretože tento výsledok sa predtým nevyskytol, a preto je pravdepodobnejší, že sa vyskytne.

Prečo sú horúce a studené lotto čísla populárne?

Podľa niekoľkých štúdií výber horúcich aj studených čísel zvyšuje vaše šance na výhru jackpotu viac ako náhodný výber čísel.

Frekvencia a priemerná zákonitosť poskytujú základ pre horúce a studené metódy. V kombinácii tieto dve teórie prinesú oveľa väčší úspech ako každá samostatne. Váš šance na výhru v lotérii sa výrazne zvýšia, ak na tiketoch zahrniete horúce aj studené číslice.

Keď je čas hrať lotériové hry, používanie horúcich a studených čísel poskytuje najspoľahlivejšiu a najbezpečnejšiu stratégiu. Vždy si pamätajte, že základné teórie náhody a čísla tvoria chrbticu každého stratégiu víťazstva v lotérii.

Lotériové teórie majú klady a zápory, ktoré znižujú počet možných výsledkov. V konkrétnom prípade konceptu horúcich a studených čísel lotérie sú výhody:

  • Budete si môcť urobiť jasný plán na vyberanie čísel.
  • Môže byť zábavné robiť permutácie, ktoré majú ústredný argument.
  • Znížte množstvo čísel s miliónmi možností.

Existuje niekoľko konfliktov s touto teóriou, ktoré by ste si mali uvedomiť:

  • Riskujete, že všetci ostatní vsádzajú na rovnaké čísla ako vy.
  • Zámerné odstránenie vylosovateľných čísel zo vzorca.
  • Vynaložiť úsilie na niečo, čo nikto nemôže zistiť.
  • Temperujte ich na základe vašej dôvery v horúce a studené čísla lotérie.

Ako nájsť horúce a studené čísla lotérie pre lotériu?

Hráči lotérie si rýchlo osvoja akýkoľvek koncept, ktorý tvrdí, že poskytuje prostriedok na predpovedanie nasledujúcej výhernej kombinácie. Použitie najčastejšie sa vyskytujúcich výherných čísel na predpovedanie budúcich výsledkov dáva tejto teórii jedinečnú príťažlivosť.

Všetci trpíme rovnakou kognitívnou zaujatosťou, ktorá nás núti veriť v „šťastné“ čísla, a preto má myšlienka horúcich a studených čísel v lotérii zmysel. Ak neberiete do úvahy možnosť akýchkoľvek nadprirodzených alebo nevedeckých faktorov ovplyvňujúcich výsledky, tak by to malo fungovať.

Požadované údaje pre tento prístup tiež nie je ťažké získať. Do určitej miery vylepšuje osvedčenú stratégiu opakovania. Tu spočítame frekvenciu, s akou sa každé výherné číslo objavilo v posledných žreboch.

Zistili sme napríklad, že počas predchádzajúcich 10 žrebovaní bolo číslo 1 vyžrebované dvakrát, číslo 2 nebolo vyžrebované ani raz, číslo 3 bolo vyžrebované šesťkrát atď. Nakoniec, keď sme spočítali všetky číslice, budeme mať celý príbeh.

Iba číslo 3 sa objavilo šesťkrát, päťkrát sa neobjavilo žiadne číslo a napríklad dve čísla, 17 a 31, sa objavili štyrikrát. Všetky ostatné číslice vyšli len o malé percento rovnako často. A ani jedna z jedenástich číslic sa neobjavila. Horúce čísla sú tie, ktoré často vypadávajú. 3, 17 a 31 sa týkajú nás.

Tri časy z desiatich čísel možno považovať za "horúce" s trochou natiahnutia. Tieto číslice budeme označovať ako „studené“, ak nikdy nevypadli. Čísla, ktoré vypadli častejšie ako iné, sa považujú za „horúce“, kým čísla, ktoré vypadli menej často, sa považujú za „studené“

Platí to bez ohľadu na to, či použijeme číslo 10 z posledného žrebovania alebo akékoľvek iné číslo, napríklad 7, 12 alebo 150.

Ako používať studené a horúce lotto čísla?

Zdanlivo nekonečné aplikácie zastrešujúcich lotériových pojmov, ako je ten, ktorý predstavuje koncept „horúcich“ a „studených“ čísel v lotérii, sú to, čo hráčov priťahuje.

O ďalšom postupe pri zavádzaní tohto konceptu do praxe rozhoduje priamo gambler. Povedzme napríklad, že ste si všimli, že číslo 15 je trendom, keď sa mesiac blíži ku koncu. Nedávne jackpoty to často obsahovali.

Môžete sa rozhodnúť ísť proti nemu, pretože si myslíte, že naráža príliš často, alebo si to môžete vybrať. Je to horúce, takže je pravdepodobné, že sa objaví v ďalšom jackpote.

Ako celok je to známe ako klam gamblera. Výber, či ísť s horúcim číslom v hre (alebo sérii), alebo sa mu postaviť proti nemu. To platí aj pre studené postavy.

Napríklad číslo 26 sa možno neobjavilo už viac ako rok a vy ste v pokušení povedať, že konečne musí preniknúť dovnútra. Ešte raz klam gamblera.

V skutočnosti má každá číslica rovnakú šancu na vykreslenie ako jej susedné číslice. Je to krok do náručia poverčivosti hľadať „horúce“ a „studené“ čísla. Žiadne starosti. Všetci, od najpoverčivejších hráčov až po najlogickejších analytikov, hrajú lotériu z rovnakého dôvodu: vyhrať jackpot.

Najlepšie lotérie s horúcimi a studenými číslami lotto

Koncept horúcich a studených čísel funguje lepšie pre lotérie s väčším počtom možných čísel.

Bežne sa náhodne vyberie šesť čísel na použitie v loto hry. Aj keď sa príležitostne používajú ďalšie rozsahy, najbežnejšie sú od 1 do 42, 1 až 49 a 1 až 54.

Ak chcete hrať lotériu napríklad v Michigane v USA, musíte vybrať 6 čísel medzi 1 a 47. Floridská lotéria je však 6/53, čo znamená, že hráči si musia vybrať šesť čísel zo skupiny 53.

Denné lotérie, ktoré majú oveľa menší počet čísel, by sa pre horúci a studený číselný systém nehodili.

Hry Pick 3 a Pick 4 sú najbežnejšie formy denných hier a prevažná väčšina lotérií poskytuje aspoň jeden z týchto formátov. Na väčšine miest môžete tieto hry hrať niekoľkokrát denne a stačí, ak si vyberiete štyri čísla medzi 0 a 9. To však neruší platnosť analógie horúcej a studenej.

Záverom je možné konštatovať, že stratégiu držania a chladenia čísel v lotérii možno použiť pre akýkoľvek druh lotérie kdekoľvek na svete. Najlepšie sa mu však darí s väčším počtom žrebov.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková