Váš sprievodca Lotto Winning Odds 2024

Existujú paralely medzi pravdepodobnosťou výhry v lotérii a šancami na iné nepravdepodobné udalosti, ako je napríklad zásah bleskom. Tieto porovnania sú všeobecne známe. Je dobre známou skutočnosťou, že šance na výhru jackpotu v lotériovej hre s formátom tip-6, ako je napríklad Powerball alebo iná hra s výberom-6, sú extrémne vzdialené.

Ale ako nízko idú? Koľkokrát by ste museli hrať, kým sa vaše šance na výhru výrazne zvýšia? Odpovede na tieto otázky, až po presné šance, možno nájsť vykonaním niekoľkých jednoduchých výpočtov.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Čo znamená kurz v lotérii?

Koľko čísel sa musí zhodovať a počet čísel, z ktorých je možné si vybrať, ovplyvňuje pravdepodobnosť výhry v lotériovej hre, o ktorej rozhoduje náhodné žrebovanie.

Ak chcete vyhrať jackpot v a 6/49 lotéria, napríklad musíte vybrať 6 výherných čísel zo skupiny 49. Šance sa zlepšujú so zvyšujúcim sa počtom možných zápasov a celkovým počtom možných čísel.

Ak dáte mená všetkých ľudí v Istanbule do klobúka (veľmi vysoký klobúk) a potom si náhodne vyberiete to svoje, pravdepodobnosť je približne rovnaká ako pri výhre jackpotu 6/49, čo je 1 ku 14 miliónom.

Lotérie a tomboly majú rôzne šance. Šance na výhru v tombole závisia od celkového počtu účastníkov. Šanca na výhru v lotérii je vždy rovnaká, bez ohľadu na to, koľko ľudí sa zúčastní.

Stávkové kurzy a lotériové kurzy sa navzájom líšia. Pri stávke na športové podujatie sú približne rovnaké šance na výhru a prehru. Efektívne získate späť dvakrát toľko, koľko riskujete.

Existuje šanca jedna ku 292 miliónom, že vyhráte jackpot, ak si vsadíte v lotérii. Ak nakoniec vyhráte, môžete si vybrať, či budete dostávať jednorazovú platbu alebo splátky počas 20 alebo 30 rokov. Potom podlieha zdaneniu. s športové stávkovanie, môžete len prísť k pultu, odovzdať tiket a vyzdvihnúť si výhru.

Ako sa vypočítavajú lotériové kurzy?

Musíme vedieť, ako si to spočítať, aby sme určili naše šance na výhru v lotérii.

Pravdepodobnosť výhry v lotérii možno vypočítať vydelením súčtu všetkých mysliteľných čísel súčtom všetkých výherných čísel. Ak vyberáte čísla náhodne a nezáleží na tom, v akom poradí sú zabalené, môžete použiť tento vzorec: .

Vzorec používa celkový počet číslic označený n a skutočný počet číslic označený r. Pre každé kladné celé číslo n sa faktoriál rovná n * (n-1) * (n-2)... a tak ďalej až do 0. Tu je príklad: 3! znamenať

Zvážte nasledujúci scenár: musíte vybrať dve čísla medzi 1 a 5. Na výpočet pravdepodobnosti výberu dvoch „správnych“ čísel (tých víťazných) môžete použiť vzorec: alebo alebo alebo 10. V tomto konkrétnom prípade , vaša šanca na výhru je 1:10.

Ďalším krokom je určenie pokyny pre lotériu. Väčšina veľkých lotérií, ako sú Mega Millions a Powerball, používa približne rovnaké pravidlá: päť alebo šesť čísel sa náhodne vyberie z veľkého množstva čísel, v ktorých čísla nie sú usporiadané v žiadnom konkrétnom poradí a kde rovnaké číslo nemôže byť. vybrať znova.

V niektorých hrách môžete byť požiadaní, aby ste vybrali päť alebo šesť čísel alebo dokonca viac z väčšieho alebo menšieho súboru dostupných možností. Na určenie pravdepodobnosti výhry vám stačí vedieť celkový počet dostupných čísel, ako aj celkový počet už vyhraných čísel.

Zostáva už len zadať čísla do poskytnutej pravdepodobnostnej rovnice. Keďže by bolo nepohodlné zapisovať si čísla medzi jednotlivými fázami procesu riešenia, odporúča sa, aby ste túto rovnicu úplne vyriešili pomocou vyhľadávača alebo kalkulačky.

Ktorú lotériu je najjednoduchšie vyhrať?

To, čo definuje výhernú kombináciu v jednom lotériovom systéme, nemusí byť v inom. Ale vieme ktoré lotériové hry máme najväčšiu šancu vyhrať? Ako ich vyhráme?

Ako vyhráte v Powerballe?

Pokiaľ sú čísla správne, na poradí prvých piatich čísel Powerball nezáleží a získate za to peňažnú odmenu. Veľký jackpot však vyžaduje správny odhad Powerball, čo je dodatočná šanca 1 ku 26. Stručne povedané, ak chcete vyhrať Powerball Jackpot, spojte všetkých päť bielych loptičiek a červenú Powerball.

Výber len toho Powerball dostanete 4 doláre, takže pri stávke 2 doláre máte šancu jedna ku dvadsiatim šiestim, že z vašej investície uvidíte zisk.

Ako vyhráte Mega milióny?

Jackpot sa vyhráva, ak sa päť vyžrebovaných čísel plus „Mega lopta“ zhoduje s číslami v žrebovaní. Okrem jackpotu sú samozrejme aj iné ceny.

Predstavitelia uviedli, že ak hráč získa všetkých päť čísel okrem „Mega lopty“, môže vyhrať 1 milión dolárov. V závislosti od počtu správnych čísel môžete vyhrať cenu útechy od 2 do 10 000 USD.

V Illinois si hráči môžu k tiketu za 2 doláre pridať „megaplier“ v hodnote 1 $, ktorý zdvojnásobí výplatu akejkoľvek odmeny, ktorá nie je jackpot, vrátane zasiahnutia všetkých piatich číslic v žrebovaní.

Ako vyhráte EuroJackpot?

Každý tiket do žrebovania bude mať päť hlavných čísel (1-50) a dve eurové čísla (1-12). Vzhľadom na to, že eurové čísla sa vyberajú z iného loptového automatu, je pravdepodobné, že sa rovnaké číslo objaví v primárnom aj eurovom žrebovaní.

Ak chcete vyhrať jackpot, musíte sa zhodovať s hlavnými piatimi číslicami a dvomi číslicami eura. Ak priradíte iba tri čísla, získate cenu, ktorá začína na približne 6 EUR za priradenie dvoch hlavných čísel a jedného čísla v eurách.

Ako vyhráte Euromilióny

Ak chcete vyhrať Euromilióny jackpot, hráči si musia vybrať sedem čísel (5 obyčajných čísel a 2 „šťastné hviezdy“). Dve šťastné hviezdy nemožno kombinovať s normálnymi číslami, päť pravidelných číslic však môže byť v akomkoľvek poradí. Bežné čísla sú od 1 do 50, zatiaľ čo šťastné hviezdy sú od 1 do 12.

Výhru môžete vyhrať tak, že zhodíte už len tri čísla s najnižšou možnou výhrou 4 € za zhodu 1 obyčajného čísla a 2 šťastných hviezdičiek.

Ktorá lotériová hra má najlepšie šance na výhru?

Verte či nie, najjednoduchšie vyhrať je poľské Mini Lotto. Pravdepodobnosť výhry jackpotu je skvelých 850 668 ku jednej, no toto sú zďaleka najlepšie kurzy. Ďalej je na rade Švédske Lotto, v ktorej budete mať šancu na výhru jedna ku 6 724 520.

Hlavná cena poľského Mini Lotta má maximálny celkový strop 72 000 £, takže vám nekúpi vidiecku nehnuteľnosť, ktorú by ste chceli, ale môže vám len pomôcť splatiť hypotéku.

Ktorá lotéria má najvyšší kurz?

Najväčšiu šancu na výhru malej ceny má francúzska lotéria so šancou jedna ku šiestim. Ďalej je kurz UK Lotto približne jedna ku deviatim Španielske El Gordo De La Primitiva má kurz jeden k 10. Rakúske loto má medzitým kurz jeden k 12.

Vo všeobecnosti sú čísla v lotérii s najväčšou šancou na výhru tie, ktoré sú od seba vzdialené.

Populárne čísla, ako napríklad päť, sedem a 10, sa vyberajú častejšie. To znamená, že existuje vyššia pravdepodobnosť, že si cenu rozdelíte s inou osobou, ak budete mať to šťastie vyhrať.

Ktorá lotériová hra vyhráva najviac?

Lotérie s vysokými kurzami v priemere vyhrávajú najviac.

Španielska vianočná lotéria, tiež známa ako El Gordo („Tlustý“ kvôli svojej enormnej výplate) ponúka najlepšie kurzy na svete s neuveriteľnou hodnotou 1 ku 100 000.

Ako už bolo povedané, táto lotéria funguje skôr ako tombola. Cena plnej vstupenky (billetu) je prehnaných 200 € (asi 176 libier). Každému účtu je priradený päťmiestny kód v rozsahu od 00000 do 99999.

Každý lístok je vytlačený 180-krát, čím sa vytvorí 100 000 odlišných čísel tiketu. Tieto predvalky sú rozdelené do menších jednotiek nazývaných décimos („desatiny“ alebo „desať percent“), z ktorých každá má hodnotu desať percent odmeny, ktorú by za normálnych okolností mal zodpovedajúci predvalok.

El Gordo má rovnako ohromujúcich 2,5 miliardy eur (približne 2,2 miliardy libier), vďaka čomu je najväčší na svete. Losovanie El Gorda je každoročná udalosť, ktorá sa koná každý rok 22. decembra.

Jackpot v roku 2011 vo výške 720 miliónov eur sa rozdelil rovným dielom medzi 180 výherných tiketov (alebo 400 000 eur za každé decimo) s výherným číslom 58268, pričom celková výplata bola 4 milióny eur (5,2 milióna USD). V roku 2016 sa hralo o celkové odmeny vo výške 2,414 miliardy dolárov alebo 2,310 miliardy eur. Veľká suma pre súťaž v roku 2020 bola 2,38 miliardy eur (2,897 miliardy dolárov).

Ako zvýšiť šance na výhru v lotérii?

Tu sú tri spôsoby, ako môžu hráči lotérie zvýšiť svoje šance na výhru.

Nákup viac vstupeniek

Nákup väčšieho počtu žrebov lotérie sa môže ukázať ako plodná stratégia na získanie peňažnej odmeny. Ideálnou stratégiou je kupovať lístky, ktoré obsahujú kombinácie rôznych seriálov.

Nevýhodou však je, že míňate viac ako zvyčajne nákup lístkov do lotérie; aj tak zvýšenie počtu číselných kombinácií, ktoré hráte, zvýši vaše šance na výhru v lotérii. Táto stratégia môže byť pre vás užitočná, ak chcete zvýšiť svoje šance na výhru tým, že miniete viac peňazí na losy.

Pamätajte, že všetky čísla majú rovnakú pravdepodobnosť

Každé možné číslo lotérie bude vyžrebované rovnako ako každé iné. To znamená, že každý, kto si zakúpi tiket, má rovnakú šancu vyhrať. Proces výberu je úplne ľubovoľný a nie je založený na žiadnom druhu algoritmu alebo počítačového programu.

Účastníci lotérie si často vyberajú čísla podľa povier, ako sú šťastné čísla a dátumy narodenia. Výber čísel z kalendára nezlepší vaše šance na výhru, pretože takéto čísla používa každý. Namiesto toho vyberte náhodné, jedinečné číslo. Vaše šance na výhru sú lepšie, keď použijete náhodné čísla.

Vytvorte alebo sa pripojte k syndikátu

Vstup do lotériového syndikátu môže zvýšiť vaše šance na výhru. Ak je v syndikáte viac ľudí, peniaze z lotérie sa rozdelia medzi nich. Väčšie členstvo znamená menej peňazí pre každého jednotlivca. Ak chcete, aby váš jackpot dostal menej ľudí, mali by ste sa pripojiť k syndikátu s menším počtom ľudí. Zapojenie sa do lotérie výrazne zvyšuje vaše šance na výhru.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková