EuroMillions Result

EuroMillions je nadnárodná lotéria, ktorá spája hráčov z desiatich európskych krajín. Bol spustený 7. februára 2004. Francúzsko, Španielsko a Spojené kráľovstvo sa prvého žrebovania zúčastnili o šesť dní neskôr. Ostatní členovia sa zapojili do žrebovania, ktoré sa uskutočnilo v októbri toho istého roku.

Cieľom lotérie je porovnať päť čísel zo skupiny od 1 do 50 a dve čísla „šťastnej hviezdy“ z ďalšieho banku 12. Žrebovanie lotérie prebieha každý utorok a piatok o 20:45 SEČ. Výsledky sú zverejnené po ukončení žrebovania na nezávislých aj pridružených webových stránkach.

Existujú ďalšie podmienky hrania, ktoré sa v jednotlivých krajinách líšia. Tieto môžu ovplyvniť cenu tiketu a spôsob spracovania výhier. Všetky výhry sú napríklad oslobodené od dane okrem Švajčiarska, Španielska a Portugalska. Pevná cena lístka sa môže zmeniť aj v závislosti od meny krajiny pobytu hráča.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková