Lotto 6/49 Result

Lotto 6/49 je kanadská popredná moderná lotéria. Zaviedla ho v roku 1982 Interprovincial Lottery Corporation, orgán, ktorý ho dodnes spravuje. Bola to prvá kanadská lotéria, ktorá umožnila lovcom šťastia vyberať si čísla pre seba. Tento model neskôr prevzali všetky ostatné národné lotérie.

Žrebovanie Lota 6/49 prebieha každú stredu a sobotu. Na výber výherných čísel sa používa generátor náhodných čísel. Hráči, ktorí si vybrali šesť čísel z banku 49, porovnajú svoje tikety s výhernými číslami žrebovania, aby zistili, či vyhrali jackpot.

Minimálny jackpot pre Lotto 6/49 sú 3 milióny dolárov. Hoci je to menej, ako ponúkajú niektoré americké jackpoty, lotéria je stále populárna aj za kanadskými hranicami. Je to preto, že hráči si môžu kúpiť vstupenky online z akéhokoľvek miesta. Okrem toho kanadské úrady neplatia obmedzujúce poplatky pre hráčov, ktorí vyhrajú jackpot z krajín mimo Kanady.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková