SuperEnalotto Result

SuperEnaLotto, bežne známa ako talianske loto, je jednou z najväčších lotérií na svete. Má masívne jackpoty a patrí medzi lotérie s najnižším kurzom. Od decembra 1997 sa v Taliansku žrebuje každý utorok, štvrtok a sobotu o 20:00.

Žreb vyberie šesť výherných čísel z banku 90. Hráči so všetkými šiestimi číslami vyhrávajú jackpot. K dispozícii je tiež kategorizácia piatich kombinácií, ktoré môžu hráčom vyhrať ceny za druhé miesto. Tí, ktorí majú vyžrebované číslo ako „veselé číslo“, získajú väčšie ceny za druhé miesto. Vďaka týmto doplnkom je SuperEnaLotto celosvetovo veľmi populárny.

Lotéria prevzala od EnaLotto v roku 1997. Lotéria existovala v krajine od 50. rokov minulého storočia. V roku 2010 vyplatil najväčší jackpot vo výške 248 miliónov dolárov, ktorý získalo 70 výhercov. V roku 2019 loto tiež vyplatilo 233,8 milióna dolárov. V roku 2009 bol vyplatený jackpot s jedným tiketom vo výške 205 miliónov dolárov.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková