Jackpot Keno : Hrajte online a vyhrajte obrovské ceny

Keno patrí medzi najstaršie hry v moderných kasínach. Ide o lotériový druh hazardu, ktorý je populárny v mnohých častiach sveta. Hoci nepatrí medzi najlepšie platené lotérie, hra si stále drží svoje miesto proti takým ako MegaMillions a Powerball. Hra existuje už takmer 2000 rokov a často sa mení názov a forma. V hre sú väčšinou čísla 1-80. Hráči, ktorí si kupujú lístky na Keno, zakrúžkujú čísla, ktoré očakávajú, že sa v žrebovaní objavia.

Potom vyplatia svoj vklad v závislosti od počtu uskutočnených výberov. Nasleduje žrebovanie, počas ktorého sú výherné čísla vyplácané. Existuje niekoľko foriem Keno, o ktorých sa bude hovoriť ďalej v tomto článku. Vznik online hier a lotérií zaznamenal určité zmeny v tom, ako sa hrá keno.

Jackpot Keno : Hrajte online a vyhrajte obrovské ceny
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Kde kúpiť vstupenky na Keno

Keno sa ponúka vo fyzických aj online lotériách a kasínach. V ponuke sú aj niektoré štátne lotérie hra. Napríklad v USA si hráči môžu užiť Keno v 16 štátoch (od roku 2017). Medzi ne patria okrem iného Ohio, Maryland, Michigan, Georgia, Kansas a Washington.

Hráči môžu vstúpiť do priestorov týchto poskytovateľov a kúpiť si fyzické lístky na Keno. Tento článok sa však viac zameriava na to, ako hrať Keno. Väčšina týchto fyzických lotérií a štátnych lotérií má online verzie, kde si hráči môžu kúpiť lístky z ich webových stránok. Online lotériový tiket má rovnakú silu ako fyzický. V Austrálii existuje webová stránka, ktorá sa venuje iba Kenu.

Krása online lotérie je v tom, že si môžete kúpiť lístok online lotérie, aj keď sa nachádza mimo oblasti lotérie. Treba si však dávať pozor na štátne lotérie. Niektoré z nich majú prísne predpisy týkajúce sa výhier cudzincov. Napr. represívne dane z výhier.

História Keno

Keno je dar Číňanov hernému svetu; jeden z mnohých. Legenda hovorí, že sa hralo asi pred 2000 rokmi. Jej výťažok údajne pomohol pri výstavbe Veľkého čínskeho múru. Hra bola taká populárna, že biele holuby sa používali na odosielanie výsledkov Keno do dedín, čo viedlo k odkazu na hru ako pai-ko p'iao (lístok na bieleho holuba). Hra bola označovaná aj ako baige piao.

Čínski prisťahovalci vzali hru so sebou do Spojených štátov, kde sa rýchlo uchytila. Jeho názov sa rýchlo vyvinul po zavedení na začiatku 19. storočia. V roku 1886 to bolo v Texase veľmi bežné. V tom čase dostalo 80 postáv mená koní, aby nedošlo k porušeniu štátnych zákonov o hazardných hrách. Po zrušení týchto zákonov sa znaky vrátili späť k číslam.

Je Keno legálne?

Keno je legálne väčšine častí sveta. Dokonca aj na niektorých miestach, kde sa hazardné hry odmietajú, je Keno vnímané ako zábavná hra. To, že ho môžu ponúkať štátne lotérie, mu dáva výhodu tam, kde niektoré iné lotériové hry nemusia prežiť. Hra sa však stretla so zákonom. V roku 1996 napríklad kalifornský súd zakázal keno a povedal, že nejde o skutočnú lotériu.

Rast online hrania spôsobil aj šedé zóny, ktoré môže Keno legálne využívať. Na mnohých miestach sú online hazardné hry do značnej miery neregulované. Hráči len potrebujú vedieť, ako si kúpiť lotériový tiket online, a môžu vsadiť do offshore online lotérie, aj keď v ich oblasti nie je žiadna lotéria Keno.

Vo všeobecnosti je však svet k hre Keno láskavý.

Ako hrať Keno

Jednoduchosť Keno je pravdepodobne jedným z dôvodov jeho popularity. Má štýl hry ako bingo a dosť podobné pravidlá. Špecifické lotérie však môžu mať svoje vlastné variácie niektorých pravidiel Keno, napr. nastavenie hranice.

Na podanie stávky si hráči Keno vyberú až 20 čísel z 80 dostupných možností. Jednotlivé lotérie určujú maximálny počet tipov, ktoré môže ktorýkoľvek hráč urobiť. Každý hráč potom zaplatí sumu vkladu za každé z čísel.

Počas žrebovania sa náhodne vyberie 20 čísel z 80 možností. Môže sa to uskutočniť fyzicky (ako v živej online lotérii) alebo pomocou generátora náhodných čísel (RNG). Hráči potom dostanú výplaty za čísla, ktoré sa zhodujú s číslami vybranými v žrebovaní.

Každá lotéria má svoju vlastnú tabuľku výplat, ktorá určuje, koľko hráči dostanú za výherné čísla. Tabuľka výplat určuje základnú sadzbu výplaty. Výplata sa potom vypočíta vynásobením zhodných čísel (úspešných zásahov) a hráčovej stávky základnou sadzbou. Z tohto dôvodu môžu niektoré lotérie platiť rôzne sumy za rovnaký počet zásahov. Niektorí v skutočnosti platia viac za menej zásahov.

Lotérie tiež ponúkajú jackpoty na základe zvoleného počtu zásahov, napr. jackpot 7 zásahov.

Aké sú šance na výhru v Keno?

Existujú tri verzie Keno – Stieracie žreby, Video Keno a Živé kresby. Každý z nich má iné šance. Navyše, rovnaké verzie Keno môžu mať v rôznych lotériách rôzne kurzy. Je to výsledok rôznych RNG algoritmov a rôznych výplatných tabuliek od rôznych poskytovateľov Keno.

Vo všeobecnosti sa však Keno považuje za hru so zlou šancou, aj keď jeden dostane žreb do lotérie online kvôli vysokej výhode vo všetkých verziách.

Pick-7 a Pick-8 sú najobľúbenejšie hry medzi hráčmi Keno. Majú tendenciu vyhrať viac cien, ale je menej pravdepodobné, že dosiahnu jackpot. Tipy v strednom rozpätí majú pre hráčov vždy najvýhodnejšie kurzy. Zvyčajne ide o výber 4, 5 a 6. Kvôli rozdielom v algoritmoch sa odporúča skontrolovať výplatnú tabuľku a kurzy v každej online lotérii, ktorú hráč hrá.

Mnoho hráčov video keno radšej hrá hry Pick 7 alebo Pick 8. Nevyhrávajú jackpoty, ale vyhrávajú menšie ceny. Šance tiež nezávisia od toho, či sa niekto rozhodne hrať Keno online alebo offline.

Možnosti výplaty, ak vyhráte Keno

Ako už bolo spomenuté, možnosti platby sa líšia od poskytovateľa k poskytovateľovi. Vyplýva to z rozdielov v pravidlách výplatných tabuliek v jednotlivých lotériách. V niektorých prípadoch viac prístupov priťahuje menšie výplaty ako menej výplat. Dôležitá je aj stávka, ktorú hráč vložil.

Sloboda, ktorú majú lotérie pri vytváraní pravidiel lotérie, sťažuje stanovenie jednoznačného výplatného vzorca. Je však dôležité, aby každý zásah prilákal výhru, aj keď to môže viesť k tomu, že hráči vyhrajú menej, než koľko stavili. Tajomstvom je porozumieť kasínovému stolu pred hraním. Našťastie sú výplatné tabuľky jednoduché a ľahko pochopiteľné.

Tipy a triky ako hrať Keno

Podobne ako je to s kurzami, nie je jednoduché nájsť neprekonateľné triky, ako hrať Keno online aj offline. Jeden trik je však hrať dôsledne v jednom internetová stránka lotérie. Pomáha to pochopiť ich výplatnú tabuľku a podľa toho hrať.

Kenove výsledky sú nezávislé, takže hľadanie sekvencie neprichádza do úvahy. Každý, kto hovorí o solídnej stratégii Keno, len fúka horúci vzduch. Hranie mnohých hier by bol najlepší výlet, ale to nie je nikdy dobrá stratégia pre hazardné hry.

Hranie niekoľkých kariet v každej hre rozširuje riziko a zvyšuje šance na zásah. Týmto spôsobom, aj keď sa v lotérii platí za menej zásahov, je možné hrať veľa čísel bez toho, aby ste dostali príliš veľa zásahov. Pravidelné hranie môže tiež pomôcť hráčovi lepšie pochopiť výplatné tabuľky, čo znamená, že môže lepšie robiť strategické rozhodnutia.

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Hry
About

Samuel O'Reilly, rodák z Aussie, je hlavným mozgom niektorých z najpozoruhodnejších online kasínových sprievodcov. S desaťročím v hernom priemysle je Samuelova odbornosť na špičkovej úrovni, vďaka čomu sú jeho recenzie obľúbené medzi nováčikmi aj profesionálmi. Názov avatara: CasinoKangaroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly
Keno príručka pre začiatočníkov

Keno príručka pre začiatočníkov

Keno je hra v štýle lotérie, ktorú hráči často prehliadajú. Je k dispozícii v mnohých online kasínach a funguje ako bingo. Hráči si musia vybrať jedno až desať čísel z tabuľky, ktorá obsahuje čísla od jednej do osemdesiat. Výhry sú určené počtom vybraných čísel, ktoré sa zhodujú s vyžrebovanými. Náš tím odborníkov na kasínové hry vás môže naučiť hrať keno. Cvičením môžete zlepšiť svoje keno zručnosti a užívať si výhody výhry.