Najlepšia El Gordo Lotéria v 2024

El Gordo je španielsky výraz pre „Veľký“ a je to názov, ktorý sa zvyčajne dáva španielskej vianočnej lotérii (hoci, aby sme boli spravodliví, oficiálny španielsky názov je Sorteo Extraordinario de Navidad alebo Lotería de Navidad. Hrá sa každý rok 22. decembra, a je to najväčšia španielska lotéria – odtiaľ jej názov.. Treba povedať, že striktne povedané, termín El Gordo označuje najvyššiu výhru v každej španielskej lotérii.

(Výraz sa dá použiť aj celkom urážlivo na označenie človeka ako „Tlustý“ – ale o tom tu nebudeme premýšľať. Pri pohľade na prize money ide o najväčšiu lotériu na svete. Vstupenky stoja 20 € , 70 % všetkých predajov vstupeniek sa distribuuje ako peňažné odmeny a predá sa toľko vstupeniek, že na ceny je k dispozícii 2,31 miliardy eur a 720 miliónov eur na hlavnú cenu ("El Gordo").

Najlepšia El Gordo Lotéria v 2024
Evelyn Thompson
ExpertEvelyn ThompsonExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

Kde kúpiť vstupenky na El Gordo

Je to jednoduché kúpiť tiket online pre El Gorda. Webová stránka sa dá ľahko nájsť a je príjemná. Na rozdiel od mnohých lotérií nemusíte mať bydlisko v Španielsku – ak je legálne v ktorejkoľvek krajine, v ktorej žijete, kúpiť si losy, úrady v Španielsku vám s radosťou vezmú peniaze a rovnako radi vám pošlú vaše výhry, ak budete mať šťastie.

História El Gordo

El Gordo je špeciálnym žrebom Lotería Nacional, španielskej národnej lotérie prevádzkovanej Loterías y Apuestas del Estado, ktorú vlastní španielska vláda. Jeho história siaha ďaleko do minulosti; v skutočnosti iba jedna lotéria na svete beží nepretržite dlhšie ako Lotería Nacional, ktorej prvé žrebovanie sa uskutočnilo 4. marca 1812 a prvé vianočné žrebovanie 18. decembra 1812. Od roku 1892 sa volá Sorteo de Navidad.

Je El Gordo legálne?

Je to legálne v Španielsko, pokiaľ máte 18 a viac rokov. Ak nie ste v Španielsku, dajte si pozor! Existuje dlhá história ľudí na celom svete, ktorí dostávajú listy, v ktorých ich pozývajú na nákup lístkov v El Gordo a uisťujú ich, že odosielateľ listu je oficiálny agent. Realita je taká, že žiadna legálna španielska lotéria a žiadny zástupca legálnej španielskej online lotérie nikdy nepošle takýto list – alebo e-mail, alebo oznámenie cez WhatsApp, alebo textovú správu, alebo akýkoľvek iný druh komunikácie – niekomu mimo Španielska.

Prečo nie? Pretože El Gordo, rovnako ako všetky ostatné legálne španielske lotérie, je prístupné iba pre obyvateľov Španielska. Nemusíte byť občanom, ale musíte tam bývať. A nie na dovolenke – Španielsko musí byť vaším trvalým pobytom. Pokiaľ spĺňate túto požiadavku, áno, El Gordo je úplne legálne.

Podvody sú v súvislosti s El Gordo pomerne časté. Ten, ktorý bol hlásený čoraz častejšie, má formu listu alebo častejšie e-mailu, v ktorom sa príjemcovi oznamuje, že odosielateľ – ktorý sa vydáva za legálneho, autorizovaného zástupcu španielskych národných lotérií – kúpil tiket v El Gordo na príjemca (nebol taký?) a – skvelá správa! – tiket vyhral!

Stačí, ak príjemca pošle svoje bankové údaje a peniaze mu budú pripísané na účet. Veľmi štedrý odosielateľ tejto komunikácie si ponechá len 10 % z výhry na pokrytie svojich nákladov. S jedným z týchto e-mailov alebo listov by ste mali zaobchádzať rovnako ako s akoukoľvek inou žiadosťou o informácie o vašom bankovom účte: ignorujte ho.

Po tom všetkom nie je nemožné, aby niekto, kto nemá bydlisko v Španielsku, ale je odhodlaný lietať na El Gordo. Existujú webové stránky, ktoré zriaďujú adresy, vďaka čomu majú bydlisko v krajinách, kde v skutočnosti nežijú.

Výber správnej webovej stránky je dôležitý, pretože ak to neurobíte, možno ste reagovali na jeden z tých podvodov, o ktorých sme práve hovorili – a v skutočnosti ste presne to urobili. Ale urobte správnu voľbu a zistíte, že máte čo do činenia s organizáciou, ktorá má integritu, ktorá skutočne investuje vaše peniaze vo vašom mene a skutočne sa s vami podelí o vaše výhry.

Ako hrať El Gordo

Krátka odpoveď je, kúpte si lístok. Akonáhle to urobíte, zvyšok je mimo vašich rúk. Takto funguje lotéria. Lístky sú v prvom rade rozdelené na desať častí (nazývaných „decimos“) a môžete si vybrať kúpiť čokoľvek od jednej časti až po celý lístok.

Čísla losujú žiaci školy v San Ildefonse, ktorá bola v čase vzniku tejto tradície vyhradená pre osirelé deti štátnych zamestnancov. Ďalšou súvisiacou tradíciou bolo, že víťazi venovali časť svojich peňažných odmien škole. Keď deti losujú čísla, spievajú výsledky. Celé to vysiela televízia.

Deti používajú dve veľké guľové klietky, v prvej je 100 000 malých drevených guľôčok, každá s jedinečným 5-miestnym číslom tiketu, od 00 000 do 99 999, zatiaľ čo v druhej je 1 807 malých drevených guľôčok, z ktorých každá predstavuje cenu. napísané v eurách:

  • 1 loptička za prvú cenu
  • 1 loptička za druhú cenu
  • 1 loptička za tretiu cenu
  • 2 loptičky za štvrté ceny
  • 8 loptičiek za piate ceny
  • 1 794 loptičiek na malé ceny

Aké sú šance na výhru El Gordo?

Celková šanca na výhru ceny je celkom dobrá, 1:6,5. Samozrejme, že to zahŕňa takmer 1800 malých cien; ale šanca na výhru veľkej ceny a druhej a tretej ceny je 1 ku 100 000, čo je podstatne lepšie ako šanca na výhru hlavnej ceny v mnohých najväčších lotériách na svete.

V prípade štvrtej ceny to klesá na 1 ku 50 000 a v prípade piatej ceny 1 ku 12 500. Dôvod, prečo sú tieto kurzy lepšie ako pri mnohých iných žrebovaniach, je ten, že 70 % všetkých predajov vstupeniek sa vracia vo forme cien – a to je podľa medzinárodných štandardov vysoké percento.

Tipy a triky ako hrať El Gordo

Tip číslo jeden by asi mal znieť: Ak nežijete v Španielsku, presťahujte sa tam. ďalším môže byť skorý nákup lístka. Lístky sa predávajú mesiace pred Vianocami, počet, ktorý sa bude predávať, je veľký, ale nie nekonečný – ide o tombolu a existuje bod, kedy sa predaj zastaví – takže ak chcete vyhrať, najhoršie, čo sa môže stať, je, že čakáte príliš dlho a všetky lístky sú preč. Kúpte si celý lístok. A zvážte nájdenie jednej z týchto webových stránok, ktoré:

  • Umožní vám kúpiť si lístok, ako keby ste mali bydlisko v Španielsku, aj keď ním nie ste; a
  • Spustite El Gordo lotto syndikát.

Ak sa pripojíte k syndikátu, budete sa podieľať na jeho výhre. Áno, dostanete menej, ako by ste mali, keby ste si kúpili celý jediný tiket, ktorý vyhral hlavnú cenu – ale pravdepodobnosť výhry bude oveľa vyššia.

About the author
Evelyn Thompson
Evelyn ThompsonAreas of Expertise:
Lotéria
About

Evelyn Thompson alebo „Lucky Evie“, ako ju poznáme v LottoRanker, spája svoje britské analytické myslenie s vášňou pre čísla, aby čitateľom priniesla tie najlepšie lotériové stratégie. Z pôvabných ulíc Londýna preosieva údaje o lotériách a zabezpečuje, aby hráči mali všetko, čo potrebujú na prijímanie informovaných rozhodnutí.

Send email
More posts by Evelyn Thompson