Najlepšia France Keno Lotéria v 2024

France Keno, ktorú prevádzkuje súkromná spoločnosť La Francaise des Jeux Group (FDJ), je lotériová hra, ktorá umožňuje hráčom vybrať si medzi 2 a 10 číslami zo skupiny 1 až 70. Hra sa žrebuje dvakrát denne, sedem dní v týždni a má maximálny jackpot dva milióny eur. Túto hru však môžu hrať iba hráči, ktorí sú obyvateľmi Francúzska alebo sú na návšteve krajiny.

Aby sa hráči mohli zúčastniť, musia sa rozhodnúť o výške stávky, ktorú chcú uzavrieť, ktorá sa môže pohybovať od jedného do desiatich eur. Majú tiež možnosť pridať multiplikátor alebo hru Joker+, ak si to želajú. Hráči si môžu zakúpiť vstupenky od licencovaných predajcov FDJ, na webovej stránke Francaise des Jeux alebo cez mobilnú aplikáciu.

Najlepšia France Keno Lotéria v 2024
Isabella Garcia
ExpertIsabella GarciaExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

Čo je francúzske Keno?

France Keno je populárna lotériová hra vo Francúzsku, známa svojou flexibilitou a pravidelným žrebovaním. Funguje vo formáte, v ktorom si hráči vyberajú čísla zo stanoveného rozsahu, zvyčajne medzi 1 a 70 alebo 1 a 80. V každom žrebovaní je náhodne vybraný určitý počet výherných čísel. Počet zvolených čísel a počet výherných čísel sa môže líšiť a ponúka rôzne spôsoby hry a výhry.

Jedinečným aspektom France Keno sú jeho časté žrebovania, ktoré sa často konajú dvakrát denne. To zvyšuje šance hráčov zúčastniť sa a vyhrať. Výška výhry v Keno závisí od toho, koľko čísel si hráč vyberie a zhoduje, a od sumy, ktorú sa rozhodne staviť. Čím viac čísel sa zhoduje, tým väčšia je výhra. Okrem toho sa hráči môžu rozhodnúť znásobiť svoje výhry prostredníctvom funkcie nazývanej „Multiplikátor“, ktorá, ak je zvolená, zvyšuje cenu tiketu, ale môže výrazne zvýšiť peňažnú odmenu.

France Keno oslovuje širokú škálu hráčov vďaka svojim jednoduchým pravidlám a flexibilite, ktorú ponúka, pokiaľ ide o sumy stávok a výber čísel. Je prístupný na rôznych miestach vo Francúzsku a online, vďaka čomu je pre nadšencov vhodné pravidelne hrať. Ako pri všetkých formách hazardných hier, hráči musia hrať zodpovedne, pričom majú na pamäti, že šanca na výhru veľkých súm je relatívne nízka a primárnym cieľom by mala byť zábava, nie finančný zisk.

Kde kúpiť vstupenky na Keno (francúzsky)?

Ak si chcete kúpiť lístky na Keno vo Francúzsku, máte niekoľko možností:

  • Miestni autorizovaní predajcovia: V celom Francúzsku existuje množstvo autorizovaných maloobchodných predajní, ako sú trafiky, novinové stánky a niektoré supermarkety, kde si môžete kúpiť lístky na Keno. Tieto miesta často zobrazujú oficiálne logo lotérie, čo uľahčuje ich identifikáciu.
  • Online prostredníctvom oficiálnej webovej stránky lotérie: Francúzska národná lotéria, ktorá prevádzkuje Keno, ponúka online platformu, kde si môžete kúpiť lístky. Ak chcete používať túto službu, zvyčajne si musíte zaregistrovať účet a možno budete musieť mať bydlisko vo Francúzsku alebo v danej krajine, aby ste mohli pristupovať na stránku a nakupovať.
  • Mobilné aplikácie: Niektoré oficiálne lotériové aplikácie vám to umožňujú kúpte si lístky na Keno priamo zo svojho smartfónu alebo tabletu. Tieto aplikácie sú zvyčajne dostupné pre zariadenia so systémom iOS aj Android a možno ich stiahnuť z príslušných obchodov s aplikáciami.
  • Predajné automaty na lístky do lotérie: V niektorých oblastiach môžete nájsť automatické predajné automaty, ktoré predávajú lístky na Keno. Tieto stroje sa zvyčajne nachádzajú v oblastiach s vysokou premávkou, ako sú nákupné centrá alebo dopravné uzly.

Pri nákupe lístkov Keno, či už osobne alebo online, sa uistite, že nakupujete z renomovaného a autorizovaného zdroja. Pre spoľahlivé informácie a odporúčania na kde si môžete kúpiť vstupenky, môžete navštíviť platformy ako LottoRanker. Je tiež dôležité dodržiavať miestne zákony týkajúce sa vekových obmedzení a nariadení o hazardných hrách. Ak nie ste vo Francúzsku, skontrolujte, či je francúzske Keno dostupné medzinárodným hráčom prostredníctvom online lotériových služieb, ale vždy si overte legitímnosť a právny status týchto služieb vo vašej jurisdikcii.

História francúzskeho Keno

Hovorí sa, že Keno, lotérie a bingo všetky majú pôvod v Číne pred viac ako 2000 rokmi. Prvú lotériu vo Francúzsku povolil František I. v roku 1539 za ročný poplatok. Lotérie sa počas nasledujúcich storočí striedali medzi legálnym a nelegálnym statusom. Lotéria a hry typu lotérie boli konečne legálne v roku 1933 vo Francúzsku a sú povolené dodnes.

Keno (FR) sa prvýkrát hralo v roku 1993 a spočiatku sa hralo iba raz týždenne vo štvrtok. O dva roky neskôr bolo pridané ďalšie žrebovanie, ktoré sa uskutoční v utorok, čím sa žrebuje dvakrát týždenne. Nasledujúci rok v roku 1996 sa začalo žrebovať každý deň v týždni.

V roku 2003 bol pridaný Keno Soir, aby boli dve žrebovania denne. Hra sa stala známou ako Keno Lifetime Winner v roku 2013. Niektoré z pôvodných multiplikátorov boli zrušené a zostali tri; x2, x3 a x5. Hráči vo Francúzsku môžu hrať Keno a ďalšie online lotérie legálne od roku 2009.

Je Keno (FR) legálne?

Lotérie, vrátane Keno, sú vo Francúzsku legálne aj offline a sú licencované a regulované francúzskou vládou. Hráči musia mať 18 alebo viac rokov, aby mohli hrať, a bude sa vyžadovať preukázanie veku. Lotérie sú vo Francúzsku legálne od roku 1933 a online hazardné hry sú legálne od roku 2009 vďaka zákonu o hazardných hrách (2010-476).

Keno (FR) však môžu hrať iba hráči vo Francúzsku, či už sú to francúzski štátni príslušníci alebo návštevníci. Okrem toho môžu hrať online iba francúzski občania, pretože registrácia francúzskych operátorov je nezákonná hráčov z iných krajínvrátane EÚ.

Ako hrať Keno

Hráči sa rozhodnú, koľko čísel medzi dvoma a 10 si chcú vybrať zo skupiny od 1 do 70. Následne si musia zvoliť výšku stávky od jedného, ​​dvoch, troch, piatich alebo 10 eur. Je tu aj možnosť zvoliť si násobiteľ, ktorý zdvojnásobí stávkovú sumu, ktorá sa má zaplatiť (napríklad stávka jedno euro + násobiteľ = dve eurá).

Aj keď sa pôvodná stávka zdvojnásobí pomocou multiplikátora, skutočné výhry sa môžu vynásobiť tromi alebo piatimi, ak sú tieto vybrané. Čím viac zhodných čísel a čím vyššia je stávka, tým vyššia bude výhra.

Po žrebovaní loptičiek sa vyberie 20 loptičiek, po ktorých nasleduje násobiteľ, ktorý môže byť x2, x3 alebo x5. Hráči sa musia uistiť, že si zakúpili lístky aspoň hodinu pred časom žrebovania, ktorým je 13:00 na poludnie a 20:00 pre večerné žrebovanie. Hráči s fyzickými vstupenkami si musia uschovať svoje účtenky na bezpečnom mieste, pretože budú musieť uplatniť akúkoľvek cenu.

Joker+

Vo vedľajšej hre je možné k tiketu Keno pridať Joker+ za jedno alebo dve eurá navyše podľa zvolenej stávky. Hráči si čísla nevyberajú sami, pretože ich automaticky generuje Flash systém, keď hráči overia hru. Aby hráči vyhrali, musia zhodovať všetkých sedem číslic v poradí, v akom sú vyžrebovaní, aby vyhrali 500 000 eur.

Francúzsko Keno Rozpis žrebov

France Keno ponúka počas týždňa pravidelné žrebovania, ktoré hráčom poskytujú viacero príležitostí vyskúšať svoje šťastie. Presný harmonogram žrebovania sa môže líšiť v závislosti od platformy alebo poskytovateľa, ktorého si vyberiete. Väčšina platforiem však ponúka žrebovanie každých pár minút, čím ponúka rýchly a vzrušujúci herný zážitok.

Pochopením harmonogramu žrebovania si môžete naplánovať svoju hru a zabezpečiť, aby ste nikdy nepremeškali šancu zúčastniť sa vzrušenia z France Keno.

Výherné kurzy na Keno pre Francúzsko

Francúzske Keno je jedným z najlepšie online lotérie kvôli jeho priaznivým kurzom. Maximálny jackpot na vyrovnanie 10/10 čísel pri stávke 10 eur bez multiplikátora je dva milióny eur. Pravdepodobnosť, že sa to stane, je 1 ku 2 147 181.

Šanca na výhru sa líši v závislosti od počtu čísel vybraných hráčom a počtu zásahov. Výhry je možné zvýšiť stávkovaním väčších stávok a aktiváciou multiplikátora.

Pravdepodobnosť zhody 2/2 čísel je 1 ku 13, zatiaľ čo šanca na zhodu 4/4 čísel je 1 ku 189. Správne zhoda 8/8 čísel má kurz 1 ku 74 941, čo znamená výhru 8 000 eur za stávka 1 euro.

Možnosti výplaty, ak vyhráte Keno

Všetky ceny je potrebné uplatniť do dvoch mesiacov od dátumu žrebovania. Akákoľvek cena nad 2 000 eur bude vyžadovať, aby hráč predložil doklady totožnosti, aby si mohol výhru uplatniť. Ak majú hráči to šťastie, že správne spárujú čísla 9/9 alebo 10/10, majú možnosť dostávať paušálnu sumu alebo doživotnú rentu.

Hráči, ktorí hrali u predajcu FDJ, budú musieť ísť do platobného centra La Francais des Jeux a tí, ktorí hrali online, dostanú e-mail s podrobnosťami o ďalších krokoch. The možnosti výplaty sa líšia podľa spôsobu hrania hry.

Ak sa hrá s maloobchodníkom

Výhry vo výške 300 eur alebo menej si môžete vyžiadať od ktoréhokoľvek predajcu FDJ, ale výhry nad túto sumu budú vyžadovať, aby hráč navštívil platobné centrum La Francaise des Jeux. Ceny od 300 do 30 000 eur je možné vyplatiť priamo na bankový účet hráča bankovým prevodom na niektorom z POS.

Ak sa hrá online alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie

Výhry vo výške 2 000 eur alebo menej budú automaticky pripísané na hráčsky účet. Výhry nad túto sumu budú vyžadovať predloženie dokladov totožnosti pred prevodom priamo na bankový účet hráča.

Tipy a triky ako hrať Keno France

Keno, ako iné lotériové hry, je hazardná hra, no niektorí hráči môžu chcieť skúsiť vyvinúť špecifické stratégie založené na štatistikách hry. Napríklad veľká časť (asi tretina až polovica) vyžrebovaných čísel sa opakuje z poslednej hry alebo hry pred ňou.

Tieto horúce čísla je preto rozumné hrať, ale možno nie, ak boli vyžrebované tri predchádzajúce po sebe idúce časy. Načasovanie, kedy hrať konkrétne čísla, môže byť tiež ziskovou stratégiou. Hráči môžu nájsť štatistiky Keno (FR) na webovej stránke FDJ, ktoré im pomôžu identifikovať horúce a studené čísla.

Číselné stratégie

Niektorí hráči sa radi rozhodnú hrať studené čísla, čo sú čísla, ktoré sa nevyberajú príliš často. Hrať s týmito číslami by mohlo byť výhodné jednoducho preto, že sú po termíne žrebovania. Je tiež štatistickou pravdou, že nie všetky čísla budú párne alebo nepárne, ale zmes oboch.

Výhry sú preto pravdepodobnejšie, ak hráč zvolí rovnováhu nepárnych a párnych čísel. To isté platí aj pre nízke alebo vysoké čísla. To znamená, že hráči môžu mať väčšiu výhodu, ak hrajú rovnomernú kombináciu nízkych a vysokých čísel.

About the author
Isabella Garcia
Isabella Garcia
About

Isabella Garcia, láskavo známa ako 'Lucky Lotti' na LottoRanker, kombinuje svoj juhoamerický vkus s hlbokými odbornými znalosťami v globálnych lotériách. Zo slnkom zaliatych pláží Ria Isabella dekóduje zložitosť lotérií a prináša hráčom tie najlepšie tipy a triky.

Send email
More posts by Isabella Garcia

Faq

Všetko, čo potrebujete vedieť o kasínach

Čo je francúzske Keno?

French Keno je populárna lotériová hra dostupná vo Francúzsku. Ponúka flexibilnú hrateľnosť a časté žrebovanie, zvyčajne dvakrát denne. Hráči vyberajú čísla zo stanoveného rozsahu, zvyčajne medzi 1 a 70 alebo 1 a 80, a potom žreb určí výherné čísla. Príťažlivosť hry spočíva v jej jednoduchých pravidlách a slobode, ktorú ponúka pri stávkovaní a výbere čísel.

Kde si môžem kúpiť lístky na French Keno?

Francúzske tikety Keno si môžete kúpiť u miestnych autorizovaných predajcov, ako sú tabakové obchody a novinové stánky vo Francúzsku, prostredníctvom oficiálnej webovej stránky lotérie, prostredníctvom mobilných aplikácií pre zariadenia so systémom iOS a Android alebo v automatoch na losy, ktoré nájdete v nákupných centrách a iných oblastiach s vysokou návštevnosťou. Vždy sa uistite, že nakupujete z dôveryhodných zdrojov.

Môžem hrať French Keno online?

Áno, môžete hrať French Keno online. Oficiálna webová stránka francúzskej národnej lotérie ponúka online platformu na nákup vstupeniek. Na prístup na stránku a zakúpenie lístkov však možno budete musieť mať bydlisko vo Francúzsku alebo v danej krajine.

Aké sú šance na víťazstvo vo francúzskom Keno?

Šanca na výhru vo francúzskom Keno sa líši podľa toho, koľko čísel si vyberiete a zhodíte. Napríklad pravdepodobnosť zhody 2 z 2 vybraných čísel je 1 ku 13, zatiaľ čo pravdepodobnosť zhody 8 z 8 je 1 ku 74 941. Hra je známa svojimi výhodnými kurzami v porovnaní s inými lotériami.

Existujú nejaké ďalšie hry vo francúzskom Keno?

Áno, existuje ďalšia hra s názvom Joker+, ktorú je možné pridať k tiketu Keno za príplatok. V Joker+ sa čísla generujú automaticky a zhoda všetkých siedmich číslic vo vyžrebovanom poradí vám môže vyhrať až 500 000 eur.

Aký je maximálny jackpot vo francúzskom Keno?

Maximálny jackpot vo francúzskom Keno na vyrovnanie 10 z 10 čísel so stávkou 10 eur (bez multiplikátora) je dva milióny eur. Suma sa môže líšiť v závislosti od počtu zhodných čísel a výšky stávky.

Ako funguje možnosť multiplikátora vo francúzskom Keno?

Možnosť multiplikátora vo francúzskom Keno umožňuje hráčom zvýšiť svoje potenciálne výhry. Pri výbere zdvojnásobí cenu tiketu, ale môže znásobiť výhru 2, 3 alebo 5 krát, v závislosti od vyžrebovaného multiplikátora.

Je francúzske Keno legálne?

Áno, francúzske Keno je legálne. Je licencovaný a regulovaný francúzskou vládou. Hráči musia mať 18 rokov alebo starší, aby mohli hrať, a online hazardné hry sú vo Francúzsku legálne od roku 2009.

Ako získam výhru z francúzskeho Keno?

Výhry je potrebné uplatniť do dvoch mesiacov od dátumu žrebovania. Pri sumách nad 2000 eur sú potrebné doklady totožnosti. Ceny si môžete uplatniť u predajcov FDJ za menšie sumy alebo v platobných centrách La Francaise des Jeux za väčšie výhry. Online hráči dostanú inštrukcie e-mailom.

Existujú nejaké stratégie na hranie francúzskeho Keno?

Zatiaľ čo Keno je hazardná hra, niektorí hráči sa pozerajú na herné štatistiky, aby si vybrali „horúce“ alebo „studené“ čísla. „Horúce“ čísla boli nedávno vyžrebované, zatiaľ čo „studené“ nie. Vyváženie vášho výberu medzi nepárnymi a párnymi číslami alebo nízkymi a vysokými číslami môže tiež zvýšiť vaše šance. Neexistuje však žiadna zaručená stratégia na výhru.