Najlepšia La Primitiva Lotéria v 2024

La Primitive, čo znamená 'Primitive', je pravdepodobne najstaršia lotéria na svete, siahajúca až do roku 1763. Je pevne obľúbená medzi španielskymi občanmi a hráčmi z celého sveta vďaka jej žrebovaniu, ktoré sa koná každé dva týždne. Má garantovaný jackpot vo výške 3 miliónov eur, ktorý sa v skutočnosti v skutočnosti ukazuje byť vyšší, pretože má neobmedzený počet prevrátení bez obmedzenia jackpotu.

Aby hráči vyhrali jackpot, musia porovnať 6 čísel a číslo lopty Reintegro, z ktorých najvyšší bol 107,7 milióna eur v roku 2015. Vstupenka stojí iba 1 euro, ak má šancu vyhrať na 7 úrovniach cien. Vstupenky sú dostupné každému, kto má vo veku 18 a viac rokov. Každý, kto má bydlisko v Španielsku, alebo kto ho navštívi, si môže kúpiť lístky v lotériových predajniach po celom Španielsku. Alternatívne je možné vstupenky zakúpiť online na oficiálnej stránke organizátorov, Loterias y Apuestas del Estado.

Najlepšia La Primitiva Lotéria v 2024
Evelyn Thompson
ExpertEvelyn ThompsonExpert
ResearcherAishwarya NairResearcher

Kde kúpiť vstupenky na La Primitiva

Hráči mimo Španielska si môžu jednoducho kúpiť lístky do lotérie La Primitiva prostredníctvom webovej stránky tretej strany. Tieto webové stránky budú kupovať vstupenky pre zahraničných hráčov prostredníctvom ich agentov so sídlom v Španielsku.

História La Primitiva

La Primitiva je úradník lotéria v Španielsku ktorý má svoje korene už v osemnástom storočí. Zaviedol ho španielsky kráľ Carlos III. ako prostriedok na vytváranie peňazí na verejné služby, ktoré by inak boli financované zvýšením daní na obyvateľov Španielska.

Pôvodne bola známa ako „Loteria por Numeros“ (Lotéria podľa čísel) a uskutočnila sa v roku 1763, pričom 75 % z predaja vstupeniek išlo na ceny. Moderný názov La Primitiva vznikol v roku 1812, ale bol zrušený kráľovským dekrétom o 50 rokov neskôr v roku 1862.

S rastúcimi požiadavkami na viac lotérií v dvadsiatom storočí bola La Primitiva v roku 1985 znovu spustená Organismo Nacional de Loterias y Apuestas del Estado, vládnym orgánom zaoberajúcim sa španielskymi lotériami. Pôvodná hra neobsahovala loptu Reintegro, ktorá bola do hry zavedená v roku 1991.

La Primitiva bola obrovským úspechom a bola katalyzátorom pre založenie ďalších dvoch španielskych lotérií, BonoLoto v roku 1988 a El Gordo v roku 1993. Pôvodne bola otvorená len pre španielskych občanov, no teraz môže hrať Primitivu online ktokoľvek.

Je La Primitiva legálna?

Každý, kto má 18 rokov a viac, môže hrať La Primitiva, či už osobne alebo prostredníctvom hry online lotériový tiket. Kedysi ju mohli hrať len pre španielskych občanov, a to od španielskeho nariadenia o hazardných hrách (zákon 13/2011). Keďže pobyt v Španielsku nie je nutný, hráči z celého sveta môžu hrať tak, že si zakúpia lotériový tiket online od agenta tretej strany.

Keďže títo agenti kupujú vstupenky v mene svojich zákazníkov, je to pre nich legálne. Hráči sa musia uistiť, že webové stránky, s ktorými hrajú, majú správnu licenciu, aby chránili seba a svoje osobné údaje.

Ako hrať La Primitiva

Hrajte Primitivu online pre väčšie pohodlie, ak ste fyzicky v Španielsku. Títo hráči a hráči inde budú musieť vedieť, ako hrať Primitiva online, aby si užili garantovaný jackpot 3 milióny eur a 6 ďalších úrovní cien. La Primitiva sa žrebuje každé dva týždne vo štvrtok a sobotu v Madride o 20:30 GMT a stojí 1 euro.

Hráči si musia vybrať 6 čísel zo skupiny 49 a vybrať číslo medzi 0-9 pre loptu Reintegro. Počas žrebovania sa vyberie 6 čísiel, po ktorých nasleduje 7., ktoré sa nazýva doplnková loptička, a potom sa zo samostatného bubna vyberie číslo loptičky Reintegro.

Aby hráči vyhrali jackpot, musia porovnať prvých 6 čísel, za ktorými nasleduje číslo Reintegro. Ak sa hráč zhoduje iba s číslom Reintegro, bude mať nárok na vrátenie ceny lístka, čo je cena 7. úrovne. Hráči, ktorí spoja doplnkové číslo s 5 výhernými číslami, vyhrajú cenu tretej úrovne.

Najmenší počet výherných čísel, ktoré získajú cenu, sú 3 čísla. Odmena každej úrovne nie je pevná a určuje sa ako rôzne percentá peňazí získaných z predaja vstupeniek.

Aké sú šance na výhru La Primitiva?

Pravdepodobnosť výhry jackpotu (6 čísel + loptička Reintegro) v tejto online lotérii je takmer 1 ku 140 miliónom. To znamená, že je dosť ťažké vyhrať jackpot, no stále ponúka lepšie kurzy ako napríklad USA PowerBall. S garantovaným jackpotom 3 milióny eur môžu byť tieto jackpotové výhry relatívne malé, ale s častým prevrátením a bez jackpotového stropu môžu byť výhry veľmi vysoké.

Rekord bol stanovený v roku 2015, keď jeden hráč odišiel s 201,7 milióna eur po tom, čo sa jackpot prevalil 56-krát. Hráči však stále môžu vyhrať viac ako 1 milión eur za vyrovnanie 6 čísel s kurzom 1 k takmer 14 miliónom.

Možno najlepšie na hraní Primitiva sú priaznivé celkové šance na výhru, ktoré sú približne 1 ku 8, vrátane zhody iba s loptou Reintegro, na vrátenie peňazí. Existuje 7 úrovní cien, ktoré ponúkajú veľa šancí na výhru ceny. Okrem zhody iba s loptou Reintegro sú minimálne zodpovedajúce čísla na výhru ceny 3, s kurzom približne 1 ku 57 000.

Možnosti výplaty, ak hru vyhráte

Výhry do 40 000 eur sú oslobodené od dane, no na výhry nad túto sumu sa vzťahuje 20 % sadzba dane. Zahraniční hráči, ktorých krajín mať dohodu so Španielskom, môže byť možné získať refundáciu tejto sumy. Výhry je potrebné uplatniť do 3 mesiacov od žrebovania a vyplácajú sa len ako jednorazové sumy.

Hráči, ktorí si zakúpili tikety v predajni lotérií, budú môcť zbierať ceny až do hodnoty 2 500 eur. Väčšie ceny, ako je táto, môžete získať vo vybraných bankách v Španielsku alebo pri návšteve ústredia Loterias y Apuestas del Estado. Online hráči budú mať malé výhry uložené na svojich zákazníckych účtoch a väčšie ceny budú prevedené priamo na bankový účet hráča. Jackpotové ceny je potrebné vyzdvihnúť osobne vo vyššie uvedenom ústredí.

Tipy a triky ako hrať La Primitiva

Lotéria je svojou povahou hazardnou hrou, ale štúdium predchádzajúcich žrebovaní prinieslo zaujímavé štatistiky. Pravdepodobne je rozumné nevyberať všetky párne alebo všetky nepárne čísla, pretože štatistiky ukazujú, že s väčšou pravdepodobnosťou vyhrá zmes nepárnych a párnych čísel. Štatistiky tiež ukazujú, že po sebe idúce čísla sa žrebujú len zriedka, takže možno by ste sa mali vyhýbať výberu po sebe idúcich čísel, aby ste mali väčšiu šancu na výhru.

Výber čísel s rovnakými poslednými číslicami je tiež vysoko nepravdepodobné, je lepšie mať rôzne koncovky číslic. Väčšina ľudí nestávkuje výlučne na vysoké čísla (32-49), takže ak by ich náhodou vyžrebovali, hráči s týmito číslami by mali väčšiu šancu vyhrať.

Výherné kombinácie čísel sú zvyčajne veľmi rozmanité, takže možno bude prospešný výber z celej škály s rôznymi koncovými číslicami. Existujú aj „šťastné“ čísla (38, 39, 47, 3, 45), ktorých bolo vyžrebovaných viac ako všetkých ostatných čísel, takže výber týchto čísel môže hráčovi poskytnúť výhodu.

Je tiež pravda, že niektoré čísla sa žrebujú len zriedka, takže je možné, že vynechanie týchto čísel môže byť tiež prospešné. Možno najlepšou radou je pokračovať v hre o šancu vyhrať. Ako sa hovorí, musíte byť pri tom, aby ste to vyhrali.

About the author
Evelyn Thompson
Evelyn ThompsonAreas of Expertise:
Lotéria
About

Evelyn Thompson alebo „Lucky Evie“, ako ju poznáme v LottoRanker, spája svoje britské analytické myslenie s vášňou pre čísla, aby čitateľom priniesla tie najlepšie lotériové stratégie. Z pôvabných ulíc Londýna preosieva údaje o lotériách a zabezpečuje, aby hráči mali všetko, čo potrebujú na prijímanie informovaných rozhodnutí.

Send email
More posts by Evelyn Thompson