Najlepšia Lotto 6/49 Lottery v 2023

Lotto 6/49 je jednou z 3 národných lotériových hier v Kanade. Je medziprovinciálna a je registrovaná spoločnosťou Interprovincial Lottery Corporation. Keď bola prvýkrát predstavená, odštartovala revolúciu lotérie v Kanade; pretože to umožnilo hráčovi vybrať si čísla, ktoré chcel, predtlačené losy začali pomaly miznúť.

Predchádzajúce národné hry, ako napríklad olympijská lotéria, kanadské Loto a Superloto, už neexistujú, pretože ich koncepty boli pre obyvateľstvo menej príťažlivé.

Najlepšia Lotto 6/49 Lottery v 2023
Kde kúpiť lístky na Lotto 6/49?

ILC má 5 regionálnych podskupín: Atlantic Lottery Corporation, British Columbia Lottery Corporation, Ontario Lottery and Gaming Corporation, Loto-Québec a Western Canada Lottery Corporation. V týchto regiónoch existuje niekoľko rozdielov, pokiaľ ide o niektoré detaily pravidiel Lotta 6/49.

V priemere víťaz jackpotu Lotto 6/49 vyhráva okolo 8,8 miliónov $. V každom žrebovaní nie je len jeden víťaz; existuje neobmedzený počet výhercov, pretože pri hre Lotto 6/49 existuje asi 8 rôznych spôsobov, ako vyhrať.

Section icon
Kde kúpiť lístky na Lotto 6/49?

Kde kúpiť lístky na Lotto 6/49?

Lístky na Lotto 6/49 je možné zakúpiť online na oficiálnych regionálnych webových stránkach, v rôznych regionálnych mobilných aplikáciách, ako aj u fyzického predajcu, ktorý vlastní počítač ILC. Patria sem obchody s potravinami, večerky a drogérie, ako aj iné miesta. Lotto 6/49 je veľmi populárna lotéria, a preto sa dá veľmi ľahko nájsť.

Kde kúpiť lístky na Lotto 6/49?
História Lota 6/49

História Lota 6/49

Lotto 6/49, predstavené 12. júna 1982, je prvou národnou kanadskou lotériovou hrou, ktorá umožňuje hráčovi vybrať si požadované číslice. Keď bol predstavený, hráč zaplatil 1 dolár za účasť. Na zvýšenie jackpotu sa náklady na účasť zvýšili na 2 doláre v roku 2004 a na 3 doláre v roku 2013.

V súčasnosti je k dispozícii minimálna suma peňazí na výhru v jackpote: 5 miliónov $. Každý týždeň sú 2 kresby. Výhra jackpotu nie je zaručená pri každom žrebovaní. Ak sa nenárokuje, tržby z ďalšieho žrebovania sa pripočítajú k 5 miliónom $ atď. Za každú kresbu je zaručená aj cena 1 milión $.

V priebehu rokov bol najväčší jackpot, ktorý hráč Lotta 6/49 vyhral, v roku 2015 v ontárskom meste. Víťaz jackpotu získal 64 miliónov $, čo je množstvo peňazí, ktoré sa odvtedy nepodarilo dosiahnuť. V priemere je jackpot okolo 8,8 miliónov $, keď si ho hráč nárokuje.

História Lota 6/49
Je Lotto 6/49 legálne?

Je Lotto 6/49 legálne?

Áno, Lotto 6/49 je legálne. Je legislatívne upravená oficiálnou organizáciou, Interprovincial Lottery Corporation, ako aj rôznymi regionálnymi organizáciami. Príjmy z predaja Lotto 6/49 sa rozdeľujú v pomere k tržbám provincií. Rovnako ako pri každom inom type lotérie, musíte byť dospelý, aby ste sa mohli zúčastniť. V Kanade je zákonný vek buď 18 alebo 19 rokov v závislosti od provincie.

Je Lotto 6/49 legálne?
Ako hrať Lotto 6/49

Ako hrať Lotto 6/49

  • Lotto 6/49 je ľahko pochopiteľné. Ako už názov napovedá, Lotto 6/49 je výber 6 číslic medzi 1 a 49, vďaka ktorým má hráč nárok na jackpot. Toto sa nazýva bežný výber. Číslice bežného výberu si môže vybrať hráč alebo náhodne vybrať lotériový počítač.

  • K dispozícii je tiež výber pre garantovaný lot 1 milión $, čo je jedno číslo s 10 číslicami, ktoré sa zaručene nachádza na jednom z tiketov. Číslo zaručeného žrebu vždy náhodne vyberie počítač lotérie, aby sa zabezpečilo, že výherca bude vždy len jeden.

  • Na výhru musí mať hráč dve alebo viac číslic, ktoré sa zhodujú s náhodne vyžrebovanými pre bežný výber, alebo presné číslo garantovaného žrebu.

  • Lotto 6/49 je lotériová hra s variabilným jackpotom. To znamená, že je možné, že číslice jackpotu neboli dané hráčovi. Ak sa nevyhrá, peniaze rastú, kým sa nevyhrá.

  • Týždenne sú dva žrebovania, v stredu a v sobotu. Zakaždým sa vykreslí 7 bežných výberových číslic. Prvých 6 čísel sú výherné čísla a posledné je bonusové číslo. Ak chcete vyhrať veľký jackpot, vaše číslice sa musia zhodovať s prvými 6 číslicami, ale na poradí nezáleží. Priemerný jackpot sa odhaduje na 8,8 miliónov $.

  • Každé žrebovanie sa žrebuje aj garantované číslo žrebu. Je to jedinečné 10-miestne číslo, ktoré dáva 1 M$ hráčovi, ktorý má na tikete rovnaké číslo.

  • Existuje 6 ďalších spôsobov, ako vyhrať menšie loty: 5 zhodných číslic (v priemere okolo 2 000 USD), zhodných 4 číslic (v priemere okolo 80 USD), zhodných 3 číslic (10 USD) a zhodných 2 číslic (voľný tiket). Bonusové číslo prichádza do úvahy pre posledné 2 spôsoby výhry. Ak má hráč zhodné 2 číslice plus bonusové číslo, vyhráva 5 $. Ak sa im zhoduje 5 číslic plus bonusové číslo, hráč vyhrá v priemere okolo 111 000 $.

Ako hrať Lotto 6/49
Aké sú šance na výhru Lotto 6/49?

Aké sú šance na výhru Lotto 6/49?

Šance na výhru Lotto 6/49 sa líšia podľa počtu hráčov. Celkovo je pravdepodobnosť výhry akýmkoľvek spôsobom pri hre Lotto 6/49 okolo 1/6,6. Pravdepodobnosť výhry veľkého jackpotu je približne 1/14 000 000. Najjednoduchšia výhra je voľný tiket, zatiaľ čo najťažšia je veľký jackpot. Ak chcete vyhrať garantovaný žreb, je to 1 z počtu účastí.

Aké sú šance na výhru Lotto 6/49?
Možnosti výplaty, ak vyhráte

Možnosti výplaty, ak vyhráte

Ak hráč vyhrá menej ako 600 dolárov, fyzický predajca, ktorý vlastní počítač ILC, môže peniaze vydať. Hráči musia byť opatrní, pretože po potvrdení tiketu predajcom môžu peniaze vydať iba oni alebo ILC. Ak predajca nemá dostatok peňazí, víťaz bude musieť počkať až 6 týždňov, kým dostane svoje peniaze od ILC.

Ak hráč vyhrá viac ako 600 $, existujú 3 možnosti, ako získať peniaze. Víťaz môže buď poslať svoj tiket poštou, priniesť ho do reklamačného centra alebo ho priniesť do kasína. Poštou môže trvať až 6 týždňov, kým výherca dostane peniaze. Ak hráč vyhral viac ako 1000 $, je potrebné vyplniť niekoľko dokumentov a poslať alebo priniesť s výherným tiketom.

Ak bol lístok zakúpený online alebo v niektorej z aplikácií a suma vyhraných peňazí je nižšia ako 25 000 USD, bude pripísaná na účet víťaza. Ak je suma peňazí vyššia ako 25 000 USD, ILC bude priamo kontaktovať víťaza, aby mu vysvetlil spôsoby platby.

Možnosti výplaty, ak vyhráte
Tipy a triky ako hrať Lotto 6/4

Tipy a triky ako hrať Lotto 6/4

Vstupenky na Lotto 6/49 je možné zakúpiť ako skupina a peniaze rozdeliť medzi účastníkov. Existujú online skupiny, ako aj skupinový vzorec a skupinová konvencia. Online môže byť od 2 do 100 účastníkov! Vzorec je od 2 do 20 účastníkov a zjazd je pre viac ako 20 účastníkov.

Každý región má doplnkovú hru, ktorá stojí 1 dolár a ktorú možno spojiť s tiketom Lotto 6/49. Táto hra má 3 rôzne názvy v závislosti od regiónu: Tag, Extra alebo Encore. K tiketu Lotto 6/49 sa pridajú 4 číslice v BC, 6 číslic v oblasti Atlantiku alebo 7 číslic inde.

Ak sa 4 zo 4 číslic zhodujú, jackpot je 500 000 $. Ak sa zhoduje 6 zo 6 číslic, jackpot je 100 000 $ a ak sa zhoduje 7 zo 7 číslic, jackpot je 250 000 $ (v západnej oblasti) alebo 1 milión $ (v Ontáriu a Québecu). Existujú ďalšie nízke ceny za menej zodpovedajúcich čísel.

Okrem hlavnej kresby Lotto 6/49 existujú regionálne kresby: Québec 49, Atlantic 49, BC 49, Ontario 6/49 a Western 49. Tieto kresby sa vyskytujú v rovnakom čase ako kresby Lotto 6/49 a ponúkajú porovnateľná cena. Tieto miestne žrebovania dávajú hráčovi možnosť vybrať si medzi kúpou tiketu Lotto 6/49, kúpou regionálneho tiketu alebo hraním oboch s rovnakými číslami na jednom tikete.

Tipy a triky ako hrať Lotto 6/4