Najlepšia Powerball Lotéria v 2023

Jednou z najväčších lotérií súčasnosti je Powerball, predtým známy ako Lotto America. Lotériu prevádzkuje nezisková organizácia zložená z niekoľkých amerických korporácií a lobistov, ktorí pracujú pod jednou strechou s názvom Multi-State Lottery Association (MUSL). Powerball je dostupný v 45 štátoch USA a v District of Columbia, na Amerických Panenských ostrovoch a v Portoriku.

Zatiaľ čo táto online lotéria má sídlo v Spojených štátoch, môžu sa jej zúčastniť aj hráči z iných krajín. Musia si však fyzicky kúpiť svoje vstupenky v ktorejkoľvek jurisdikcii na predaj vstupeniek Powerball.

Najlepšia Powerball Lotéria v 2023
Kde kúpiť lístky na Powerball?
Kde kúpiť lístky na Powerball?

Kde kúpiť lístky na Powerball?

V 45 štátoch, District of Columbia, Americké Panenské ostrovy a Portoriko si hráči môžu kúpiť lístky na Powerball na čerpacích staniciach, v obchodoch so zmiešaným tovarom alebo v obchodoch s potravinami. Pre záznam, lístky lotérie Powerball sa nepredávajú na Aljaške, Havaji, Mississippi, Nevade, Utahu a Alabame.

Ako si kúpiť žreb do lotérie online

Lístky lotérie Powerball je možné zakúpiť aj online. Ale len v niekoľkých štátoch si ich hráči môžu kúpiť lístky na lotériovú hru online, ktorými sú Georgia, Illinois, Kentucky, Michigan, New Hampshire, Severná Karolína, Severná Dakota a Pensylvánia.

Pre záznam, existujú konkrétne stránky, kde sa vstupenky na Powerball predávajú legálne vo vyššie uvedených štátoch. Tieto stránky prevádzkuje štátna lotériová spoločnosť alebo vláda. Hráči, ktorí kupujú lístky zo stránok tretích strán, riskujú stratu svojich výhier.

Kde kúpiť lístky na Powerball?
História Powerballu

História Powerballu

História hry Powerball siaha až do roku 1988, kedy bola známa ako Lotto America. Potom sa však v roku 1992 zmenila na Powerball. Prvé žrebovanie Powerballu sa konalo 22. apríla 1992.

Keď bol predstavený Powerball, začal používať dva bubny na ťahanie výherných čísel, model lotérie, ktorý si osvojili aj iné obľúbené online lotérie vrátane Mega Millions, austrálskeho Powerballu, britského Thunderballu, EuroMillions a Eurojackpotu.

Najväčší víťazi Powerballu

V priebehu rokov bolo veľa víťazov Powerballu. Od roku 2021 je najväčším víťazom v Powerballe Manuel Franco, 18-ročný z Wisconsinu, ktorý v marci 2019 vyhral neuveriteľných 768,4 milióna dolárov. Najväčšou cenou Powerball však zostáva 1,586 miliardy dolárov, no bola rozdelená medzi troch víťazov z Floridy, Kalifornia a Tennessee.

História Powerballu
Je Powerball legálny?

Je Powerball legálny?

Powerball je legálny vo väčšine štátov v Spojených štátoch. Ale ako už bolo spomenuté, niektoré štáty zakazujú Powerball a lotérie vo všeobecnosti. Ako Aljaška, Havaj, Mississippi, Nevada, Utah a Alabama túto lotériu zakazujú. Obyvatelia týchto štátov si však môžu kúpiť lístky na Powerball, pokiaľ sa fyzicky nachádzajú v štátoch, ktoré hru povoľujú.

Powerball vekové limity

Zatiaľ čo hráči z mnohých štátov USA a mimo USA sa môžu zúčastniť tejto lotérie, musia dosiahnuť zákonný vek v ich jurisdikcii. Napríklad vo väčšine štátov USA musia mať hráči viac ako 18 rokov, aby mohli hrať Powerball online alebo offline.

Je Powerball legálny?
Powerball dane

Powerball dane

Okrem jurisdikcie a vekových požiadaviek si hráči musia byť vedomí daňového režimu. Powerball a ďalšie lotérie podliehajú federálnym a možno aj štátnym daniam.

Powerball federálne dane

Od roku 2021 platia víťazi Powerballu 25 % Internal Revenue Service (IRS). To platí pre všetky výhry nad 5 000 $.

Štátne dane Powerball

Pokiaľ ide o štátne dane, líšia sa v závislosti od daňových zákonov štátu. Niektoré štáty vrátane Pensylvánie, Kalifornie, New Hampshire, Delaware, Floridy, Južnej Dakoty, Washingtonu, Tennessee, Texasu a Wyomingu lotérie nezdaňujú. Avšak, ako Maryland a Washington DC berú takmer 9% štátnych daní.

Pokiaľ ide o výhercov z krajín mimo USA, platí sa paušálna sadzba vo výške 30 %.

Powerball dane
Ako hrať Powerball online?

Ako hrať Powerball online?

US Powerball patrí medzi najdostupnejšie lotérie na hranie. V zásade sa výherné čísla Powerball žrebujú z dvoch bubnov. Prvý bubon má biele gule (WB) očíslované od 1 do 69, zatiaľ čo druhý bubon má červené gule, inak známe ako power balls (PB), očíslované od 1 do 26.

Aby sa hráč mohol zapojiť do hry, musí si najprv kúpiť lístok v cene 2 doláre za kus. Ďalším krokom je vybrať päť bielych guľových čísel z prvého bubna a jedno červené guľové číslo z druhého bubna. Tí, ktorí si nechcú vyberať čísla sami, môžu využiť možnosť automatického výberu (rýchly výber), kde sa čísla z oboch bubnov vyberú automaticky.

Aby hráči vyhrali hlavnú cenu Powerball, musia správne uhádnuť všetkých päť čísel z prvého bubna a číslo z druhého bubna. Potom však existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako vyhrať túto lotériu, aj keď hráči zmeškajú hlavnú cenu.

Nezabudni skontrolujte výsledky powerballu po hraní tejto hry.

Čo je Powerball Power Play?

V roku 2021 pridal Powerball ďalšiu vzrušujúcu funkciu s názvom Power Play. Pre začiatočníkov je to token, ktorý zvyšuje výhry až päťkrát, keď je cena 50 000 USD, a až 10krát, keď je cena nižšia ako 150 000 USD. Aktivácia funkcie Power Play stojí 1 dolár navyše. Pre záznam, Power Play je k dispozícii vo všetkých štátoch a jurisdikciách, kde sa predávajú lístky na Powerball, okrem Kalifornie.

Ako hrať Powerball online?
Aké sú šance na výhru Powerball?

Aké sú šance na výhru Powerball?

Každý, kto si kúpi tiket na Powerball, má nádej, že získa hlavnú cenu alebo aspoň niektorú z ďalších nižších odmien. Ale potom je to taký náročný výkon, keď sú šance na víťazstvo v Powerball tak nízke.

Nižšie sú uvedené niektoré z cien Powerball, ako ich vyhrať a aké sú šance.

  • Hlavná cena 40 miliónov $+ (5WB + PB): Šance sú jedna ku 292 201 338
  • 1 000 000 $ (5WB): Šanca je jedna ku 11 688 053
  • 50 000 $ (4WB + PB): Šance sú jedna ku 913 129
  • 100 $ (4WB): Šance sú jedna ku 36 525
  • 100 $ (3WB + PB): Šance sú jedna ku 14 494
  • 7 USD (3WB): Šanca je jedna ku 580
  • 7 $ (2WB + PB): Šance sú jedna ku 701
  • 4 doláre (1WB + PB): Šanca je jedna ku 92
  • 4 doláre (0WB+ PB): Pravdepodobnosť je jedna ku 38
Aké sú šance na výhru Powerball?
Možnosti výplaty Powerball

Možnosti výplaty Powerball

Pokiaľ ide o možnosti výplaty, sú k dispozícii dva spôsoby.

Výhercovia s menej ako 600 USD si môžu nárokovať svoje peniaze u predajcu lotérie v štáte, v ktorom si kúpili tiket. Čo sa týka výhercov jackpotu, tí si môžu nárokovať svoju výhru ako jednorazovú sumu vyplatenú v dvoch splátkach alebo splátky zaplatené za viac ako 30 rokov.

Paušálne platby si vyžadujú vyššie dane a celková suma je nižšia, zatiaľ čo pri anuitách je suma dane nižšia a každá splátka je vyššia o 5 %.

Powerball žrebovania

Losovanie Powerball v USA sa koná trikrát týždenne: pondelok, streda a sobota o 22:59 ET.

Možnosti výplaty Powerball
Tipy a triky ako hrať Powerball

Tipy a triky ako hrať Powerball

Z kurzov Powerball diskutovaných vyššie je jasné, že trafiť hlavnú cenu Powerball alebo vyhrať akúkoľvek inú cenu je hora, ktorú treba zdolať. Je to preto, že lotériové kurzy sú také štíhle. To však neznamená, že vyhrať túto hru je nemožné. Aj keď ide čisto o hazardnú hru, niektoré stratégie môžu hráčom pomôcť zvýšiť ich šance na výhru.

Prvým dôležitým tipom na zvýšenie šancí na výhru je kúpa ďalších tiketov, samozrejme, s rôznymi číslami Powerball. Aj keď hráč môže minúť veľa peňazí na lístky, môže sa mu to vyplatiť, ak dosiahne niektorú z veľkých cien.

Ďalším profesionálnym tipom je zamerať sa na štandardné výherné čísla Powerball. Zatiaľ čo všetky čísla majú šancu byť vyžrebované, niektoré boli vyžrebované opakovane.

Zapojenie sa do lotérií je tiež ďalšou stratégiou, ako vyhrať Powerball. Keď hráte ako rodina, priatelia alebo kolegovia, je vysoká pravdepodobnosť, že jeden z členov skupiny môže vyhrať jackpot. Nedostatkom však je, že prize money sa budú musieť deliť.

Tipy a triky ako hrať Powerball
Zabaľovanie

Zabaľovanie

To je koniec tohto návodu, ako hrať lotériu online. Aj keď výhra v lotérii Powerball znie nemožne, oplatí sa to vyskúšať kúpou žrebu online. Zodpovedné hranie by však malo vždy zostať prioritou.

Zabaľovanie